Kraken bada użycie AI na rynku kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Kraken bada użycie AI na rynku kryptowalut

kraken

Giełda kryptowalut Kraken ogłosiła nowego CTO. Został nim Vishnu Patankara. Ma ambitne plany dot. platformy. Te są związane ze sztuczną inteligencją.


Kraken będzie inwestował w AI?

Patankara widzi to, co dostrzega chyba każdy – AI zyskuje na znaczeniu i ma wielki potencjał. Pytanie, na które jednak mało kto szczegółowo dotąd odpowiedział, brzmi jednak: jak i gdzie dokładnie wdrożyć sztuczną inteligencję? Najczęściej mówi się w tym kontekście o programowaniu, obsłudze klienta czy pisaniu tekstów reklamowych. Tyle że – jak pokazują obecne praktyczne zastosowania AI – chatboty rzadko działają tak sprawnie jak ludzie. Radzą sobie z prostymi zadaniami, ale nie z bardziej skomplikowanymi i rozbudowanymi. Nie mówiąc o kwestiach związanych z obsługą klienta, co jest ważne np. w działach call center.

CTO Krakena jest jednak zdania, że to dopiero początek rewolucji.

Ciekawe będzie zobaczyć, jakie modele biznesowe [oparte na AI] przetrwają początkowy cykl szumu [medialnego] i zaczną swoją podróż do dopasowania produktu do potrzeb rynku, [generowania] przychodów i zysku

– przekazał Patankar.

Kryptowaluty a AI

Dodał, że sztuczna inteligencja może pomóc w zapobieganiu oszustwom i zwiększyć cyberbezpieczeństwo, które stanowi „obszar symbiotyczny” między kryptowalutami a AI.

Zarówno sztuczna inteligencja, jak i kryptowaluty eksplorują duże ilości danych dzięki ogromnej mocy obliczeniowej

– tłumaczył.

Istnieją obszary w informatyce i fizyce, które mogą doprowadzić do dalszych przełomów w ciągu następnych kilku dekad. Jednym z obszarów, który mnie ekscytuje, są obliczenia kwantowe i ich wzajemne oddziaływanie z rozkładem na czynniki dużych liczb

– dodał.

Przypomnijmy, że przed dołączeniem do Krakena, Patankar był CTO w StockX, gdzie pomagał wprowadzać na rynek ofertę NFT firmy. Ma za sobą aż 20 lat doświadczenia, a w CV wpisy związane z takimi gigantami jak: Microsoft, Amazon, Intel i Groupon.

Wiele osób obawia się, że AI zacznie zabierać im etaty. Może być w końcu tańsza, nie brać urlopów, a tym bardziej nie zakładać związków zawodowych. Tyle że obecne realia pokazują, że ludzie tracą prace z innych powodów. Firma Challenger, Gray & Christmas wykazała, że w maju sztuczna inteligencja doprowadziła w USA to zlikwidowania ok. 4 tys. miejsc pracy.

Brzmi przerażająco. Tyle że w tym samym czasie z rynku zniknęło 80 tys. etatów. AI jest więc odpowiedzialna za ok. 5 procent z tego. Do tego wiele ze zwolnionych przez sztuczną inteligencję zapewne wróci do biur. Powód? Coraz częściej słuchać, że chatboty popełniają kompromitujące błędy i nie mogą na obecnym etapie rozwoju zastępować ludzi.

krakenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.