Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 07.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 7 lutego 2024 r.


Spis treści:


Polskie miasto wypuszcza własną kryptowalutę

Mińsk Mazowiecki będzie miał własny token, który będzie zarazem stablecoinem. Już pierwsze 10 firm zadeklarowało, że będzie akceptować płatności w tej kryptowalucie. Zamysł całej akcji jest ogólnie fajny i godny pochwały, ale czy sprawdzi się w Polsce w dłuższej perspektywie?

Czytaj więcej: Polskie miasto wprowadza własnego stablecoina do lokalnego użytku

SEC ustala nowe przepisy dla kryptowalutowych brokerów, chociaż nie ma do tego prawa

Peter Schiff do fanów bitcoina nigdy nie należał, ale też nie jest głupi i potrafi wskazać, gdy przeciwnicy kryptowalut zaczynają przekraczać pewne granice w walce z nimi. Co ciekawe, w zeszłym miesiącu ekonomista prognozował, że Gary Gensler może próbować zaszkodzić tej branży poprzez wprowadzenie nowych, surowych przepisów. Jak widać, jego przewidywania się sprawdziły, lecz ten negatywnie ocenił ostatni ruch ze strony SEC.

Czytaj więcej: SEC ogłasza nowe przepisy wobec branży kryptowalut. Peter Schiff krytykuje Genslera

Kurs Chainlink nadal rośnie, a wieloryby przenoszą miliony tokenów poza giełdy

W ostatnich miesiącach możemy zaobserwować wiele sygnałów świadczących o tym, że LINK powtórzy sukces Solany z zeszłego roku, gdy ten drugi token skoczył o ponad 150% w ciągu 12 miesięcy. W przypadku kryptowaluty od Chainlink mamy do czynienia z potężnymi fundamentami tego projektu, co tylko przeciąga kolejnych inwestorów.

Czytaj więcej: Chainlink rośnie o 40% w miesiąc. To dopiero początek rajdu cenowego, według danych on-chain

Sieć Dogecoina przestanie działać na dniach? Jeden z twórców pisze, jak jest

Co się dzieje z dogecoinem? Okazuje się, że fundacja stojąca za topowym memecoinem otrzymuje coraz więcej zgłoszeń od giełd kryptowalut, że odnotowują one problemy z funkcjonowaniem jego sieci. Przyczyna jest znana, aczkolwiek deweloperzy nie do końca są przekonani co do kierunku działań, jakie należy podjąć, by rozwiązań ten problem. Swoje 3 grosze do całej sprawy dorzucają również członkowie społeczności DOGE.

Czytaj więcej: „Dogecoin jest chory”. Deweloper jego sieci przyznaje, że mają problem

Rok 2023 był spoko, ale w kwestii średnich zysków z krypto, to jednak bez szału

Generalnie to rewelacji nie ma, ale zawsze to i tak znaczna poprawa sytuacji, niż w 2022 roku. Najnowszy raport wskazuje jednak na bardzo ciekawe zjawisko odnośnie jednej z grup kryptowalutowych inwestorów.

Czytaj więcej: Tyle wynosił średni zysk z kryptowalut w 2023 roku

CEO giełdy kryptowalut oskarżony o kradzież 820 mln USD

Władze w Korei Południowej nie patyczkują się i dość sprawnie rozliczają w sądzie oszustów z rynku kryptowalut. Jak widać, tych także nie brakuje na rynku azjatyckim. Dynamiczny początek tygodnia dla organów z Seulu. Ekstradycja jednego z dyrektorów Terry, aresztowanie trzech dyrektorów, którzy przywłaszczyli sobie ponad 800 mln USD i skazanie jednego CEO, który również nieźle kombinował. A mamy dopiero środę.

Czytaj więcej: CEO upadłej giełdy usłyszał wyrok 7 lat więzienia

Kursy kryptowalut 07.02.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.