"Dogecoin jest chory". Deweloper jego sieci przyznaje, że mają problem | Wiadomości | CrypS.

„Dogecoin jest chory”. Deweloper jego sieci przyznaje, że mają problem

Karolina Kropopek
Dogecoin ma problem z przepustowością

Programista oraz członek Fundacji Dogecoina – Timothy Stebbing –  poinformował o tym, że największy z memecoinów ma poważne “kłopoty”.


  • Programiści zasiadający w zarządzie Fundacji Dogecoina przeprowadzają obecnie burze mózgów, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie chroniące sieć, do której przynależy DOGE,
  • Problem dotyczy tzw. inskrypcji. Te bowiem “zatykają” sieć Dogecoina.

Dogecoin cierpi. Oto powód

Timothy Stebbing podzielił się na platformie X niepokojącymi spostrzeżeniami na temat czołowego z memecoinów. Z jego wyjaśnień wynika, iż wiele giełd zgłosiło się do Fundacji Dogecoina, aby poinformować o problemach z tą kryptowalutą.

Wspomniany programista przyznał, że w sieci DOGE wystąpiły komplikacje, a ich źródło ma związek z tzw. inskrypcjami. Te bowiem ją „zatykają”. Obecnie wszyscy członkowie zarządu Fundacji Dogecoina głowią się nad tym, jak rozwiązać ów problem.

Zachęcenie społeczności DOGE do dyskusji

Timothy Stebbing zgodził się z sugestią jednego z komentatorów jego wpisu, dotyczącą tego, iż istnieje potrzeba wspólnego omówienia kwestii związanych z Dogecoinem, jako jego społeczność. Dyskusja ta jest konieczna, chociażby ze względu na zdecentralizowany charakter tego projektu.

Niektórzy entuzjaści DOGE uznali, że sieć warstwy 1 (L1) nie powinna być wykorzystywana do tworzenia odpowiedników NFT.

Gwałtowny wzrost aktywności w sieci

Kilka dni temu na rosnący problem związany z inskrypcjami wybijanymi w sieci Dogecoina uwagę zwrócił współpracownik jego Fundacji znany na platformie X, jako @Tdogewhisperer. Wtedy odnotowano bowiem, że kryptowaluta ta doznała znacznego wzrostu transakcji, notując nowe ATH pod tym względem.

Wzmożona aktywność w sieci nie dotyczyła przeniesienia monet DOGE, zaś umieszczania w niej inskrypcji. Zdaniem wspomnianego eksperta te nie mają rzeczywistej wartości oraz zastosowania.

Społeczność Dogecoina podzieliła się w tej kwestii na dwa obozy – jedni uważają, że inskrypcje przypominają tokeny niewymienialne, inni twierdzą, iż jest to nikomu niepotrzebny spam, który spowalnia i zapycha sieć.

Co z kursem Dogecoina?

Obecnie DOGE jest 10 co do wielkości kryptowalutą, a jego kapitalizacja rynkowa przekracza 11,2 mld dol. W chwili pisania tego tekstu handluje on w okolicy 0,0789 dol. za monetę. Wydaje się, że jego kurs nie zareagował jeszcze na negatywne wieści, ponieważ zmienność w zakresie dobowym nie przekracza 1%.

Warto mieć jednak na uwadze to, iż od ATH cenowego z maja 2021 r. popularny memecoin oddalony jest o ponad 89%.

Wykres cenowy dogecoina na giełdzie OKX. Źródło: TradingView
Dogecoin ma problem z przepustowościąreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.