Tyle wynosił średni zysk z kryptowalut w 2023 roku | Wiadomości | CrypS.

Tyle wynosił średni zysk z kryptowalut w 2023 roku

Jacek Walewski
Ile można zarobić na krypto? Kryptowaluty

Średni zysk kryptowalutowego inwestora za rok 2023 nie jest oszałamiający. To 887 USD. Dlaczego tak mało, skoro bitcoin w skali 12 miesięcy zdrożał o ponad 100%?


  • Średni zysk na rynku kryptowalut za rok 2023 wynosi 887 USD,
  • Nowe dane pokazują, że bessa się jednak zakończyła na dobre.

Średni zysk za 2023 r.

Według danych od CoinLedger inwestorzy zajmujący się kryptowalutami zarobili w 2023 r. średnio 887 USD. Stanowi to „ostry kontrast” w stosunku do 2022 r., kiedy notowano głównie straty.

Jak jednak CoinLedger doszło do takich wniosków? Przeanalizowano aż 500 000 raportów klientów firmy.

Jest to wyraźna poprawa w porównaniu z rokiem 2022, kiedy średni inwestor kryptowalutowy odnotował straty w wysokości 7102 USD

– dodała spółka.

Warto jednak zauważyć, że chodzi o zrealizowane zyski, czyli sytuację, gdy inwestor sprzedał kryptowalutę za inną cenę niż pierwotnie ją nabył. W raporcie nie uwzględniono niezrealizowanych zysków. Te byłyby zapewne dużo wyższe, bowiem możemy założyć, że sporo osób przez cały zeszły rok kupowało i hodlowało coiny z powodu nadziei na powstanie ETF-ów i przyszłą hossę.

Po nocy przychodzi dzień

Dyrektor generalny CoinLedger, David Kemmerer, wskazał, że nowe dane pokazują odrodzenie się rynku:

Po upadku FTX w ekosystemie kryptowalut nastąpił gwałtowny spadek cen cyfrowych aktywów. To ostatnie odbicie podkreśla odporność branży

I faktycznie, w 2022 r. całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut spadła o ponad 1,5 miliarda USD. Powodem była nie tylko afera związana z FTX, ale też upadek Terry i projektów Celsius oraz Voyager.

Oczywiście w 2023 r. rynek zaczął już rosnąć. W ciągu najbliższych miesięcy możemy obserwować kontynuację tego zjawiska. Gdy ktoś weźmie do rąk lornetkę, dostrzeże Jerome Powella, który zastanawia się nad obniżkami stóp proc., halving i ETF-y etheru.

Z nowego badania wynika coś jeszcze innego i równie ciekawego. Okazuje się, że „dane potwierdzają tezę, że posiadacze bitcoinów rzadziej pozbywają się swoich coinów niż inwestorzy innych kryptowalut”

Kemmerer powiedział serwisowi Cointelegraph, że 80% klientów jego firmy ma siedzibę w USA. Dane z raportu obejmują jednak również użytkowników z Australii, Kanady i innych krajów.

Ile można zarobić na krypto?reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.