Polskie miasto wprowadza własnego stablecoina do lokalnego użytku | Wiadomości | CrypS.

Polskie miasto wprowadza własnego stablecoina do lokalnego użytku

Jacek Walewski
Mińsk Mazowiecki wprowadza własną kryptowalutę Stablecoin

Polacy nie gęsi. Mińsk Mazowiecki postanowił nie być gorszy od państw emitujących CBDC i wprowadza na rynek swoją cyfrową monetę – stablecoina powiązanego z innym – USDC. Będzie go można wydawać w lokalnych sklepach. MinsCoin, bo tak nazywa się kryptowaluta miasta, zadebiutował wraz z UrbanChange, platformą, która wprowadza na rynek stablecoiny przeznaczone do użytku lokalnego.


  • Mińsk Mazowiecki ma swojego MinsCoina,
  • Stablecoiny będzie używany przez lokalne firmy,
  • Lokalne społeczności będą mogły je zdobywać, wykonując różne zadania potrzebne dla miasta.

MinsCoin w Mińsku Mazowieckim

Projekt MinsCoin umożliwi mieszkańcom miasta nową metodę angażowania się na lokalnym rynku i w społeczności.

Współzałożyciel UrbanChange, Michael Mazur, rozmawiał o swojej inicjatywie z serwisem Blockworks. Powiedział, że na starcie 10 firm działających w Mińsku Mazowieckim będzie wspierać MinsCoinsa poprzez akceptowanie płatności w nim. Oczywiście liczy, że to tylko początek lokalnego blitzkriegu. W komunikacie prasowym, jaki wysłano do mediów, dodał, że lokalny stablecoin ma być „pieniądzem przyjaznym kupującym”, który będzie krążył po Mińsku Mazowieckim.

Za systemem działania UrbanChange stoi firma Colu Technologies z siedzibą w Izraelu. Wcześniej stworzyła aplikacje na potrzeby podobnych programów w kilku miastach USA. I tak np. mieszkańcy Houston mogą zdobywać tokeny H, Boston rozdaje tokeny o jakże zaskakującej nazwie Boston, a Utica w stanie Nowy Jork oferuje Halfmoonsy.

Teraz technologia dochodzi do Europy, a Mińsk Mazowiecki jest pierwszym projektem na kontynencie, który z nią flirtuje. Ponoć podobny do MinsCoina stablecoin pojawi się wkrótce w… Jerozolimie.

Główny cel lokalnych kryptowalut

Jak wynika z białej księgi projektu, zainteresowane społeczności mogą uruchomić jeden z tak zwanych LocalCoins UrbanChange, wpłacając 5000 tokenów UCT projektu. Potem osoby fizyczne mogą zdobywać LocalCoins, biorąc udział w inicjatywach mających na celu osiągnięcie pożądanego celu społecznego lub ekonomicznego.

Miasta, które chcą promować zdrowy tryb życia lub transport publiczny, mogą na przykład rozdawać LocalCoins za spacery lub podróż autobusem (w miejsce jazdy samochodem).

Do tego firmy umieszczone na białej liście mogą otrzymywać płatności w LocalCoins i zwiększyć obieg tokenów, dokonując transakcji z innymi firmami umieszczonymi na białej liście także za pomocą LocalCoinów.

Budujemy innowacyjny hub blockchain w Mińsku Mazowieckim

– poinformował w notatce prasowej prezydent miasta Marcin Jakubowski.

UrbanChange stanowi główną część naszych planów, umożliwiając zaangażowanie naszej społeczności i osiągnięcie naszych celów w obszarach zrównoważonego rozwoju, zdrowia i dobrego samopoczucia oraz aktywizmu społecznego

– dodał.

Zbliżają się wybory samorządowe. Może warto w nich wesprzeć tych kandydatów, którzy chcą rozwijać w miastach nowe technologie?

Mińsk Mazowiecki wprowadza własną kryptowalutęreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.