Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.12.2023]

Kursy kryptowalut 05.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 5 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


Binance wyłącza opłaty transakcyjne dla tokenów z TOP15

Kurs bitcoina rośnie i walczy o poziom 44 000 USD, a Binance ogłasza ciekawą opcję na swojej platformie. Od ósmego grudnia możliwy będzie handel sześcioma altcoinami zaliczanymi do pierwszej piętnastki największych projektów kryptowalutowych pod względem kapitalizacji rynkowej bez dodatkowych opłat, jeśli będzie on realizowany w parze z pewnym stablecoinem. Z jednej strony, oferta bardzo atrakcyjna, a z drugiej, to zawiera jednak wiele ograniczeń.

Czytaj więcej: Binance wyłącza opłaty dla handlu 6 kryptowalutami z TOP15

Microsoft od teraz honoruje płatności litecoinem

Ekosystem Litecoina to jeden z tych projektów, który ponownie zalicza mocny progres w trakcie tego roku. Młodszy brat bitcoina bądź też cyfrowe srebro, jak nazywa się potoczne LTC, otrzymało właśnie bardzo praktyczną funkcjonalność. Ciekawe, czy w dłuższej perspektywie odbije się to na wzrostach ceny tej kryptowaluty.

Czytaj więcej: Od teraz możemy płacić młodszym bratem bitcoina za popularną usługę

Śmieszki z twórców GTA VI czy ukryty przekaz, że BTC pojawi się w grze?

No to ładnie, można powiedzieć, że ”nasi” trochę namieszali przy premierze trailera nowej odsłony Grand Theft Auto (GTA). Osoba, której udało się wykraść zwiastun ”szóstki’, opublikowała go z tajemniczym przesłaniem widocznym na głównym planie. Próba manipulacji ceną kryptowaluty, a może insiderska sugestia na przyszłość?

Czytaj więcej: Bitcoin w GTA VI? Dwuznaczny sygnał związany z wyciekiem trailera gry

Memecoinowa seria ATH

Szalone rajdy cenowe popularnych memecoinów trwają w najlepsze. Nie byłoby czym się zachwycać w przypadku jakiś niskich kapitalizacji rynkowych, ale tutaj jeden z nich posiada już ponadmiliardowy marketcap, a drugi przewyższający poziom 200 mln dolarów. Ciekawie się dzieje w tym segmencie rynkowym, to trzeba przyznać.

Czytaj więcej: Memecoiny z sieci Bitcoina i Solany osiągają nowe ATH! Wzrosty kursu o ponad 500 i 900%

Altcoiny również nieźle lecą do góry. Jest ciekawie

Nie powinno to nikogo dziwić, że skoro na rynku bitcoina znów wskaźniki świecą na zielono i panują naprawdę bycze nastroje, to i także altcoiny ładnie skoczyły do góry. Kilka projektów w skali tygodnia zaliczyło spoko wzrosty.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina wciąż blisko 42 000 USD, ale inne projekty również mocno skoczyły

Lugano akceptuje płatność podatków miejskich w BTC i USDT

Szwajcarskie miasto Lugano, które aspiruje do miana europejskiej stolicy bitcoina, gdzie znajduje się druga, nieoficjalna salwadorska ambasada tej kryptowaluty, ogłosiło już uroczyście, że zaczęło akceptować BTC i USDT jako formę płatności podatków i wszelkich innych opłat społecznych.

Kopalnia kryptowalut oficjalnie debiutuje na giełdzie w ZEA

Działająca od 2015 roku firma zajmująca się miningiem kryptowalut – Phoenix Group – coraz mocniej zaznacza swoją ekspansję na Bliskim Wschodzie. Teraz jako jeden pierwszych w historii podmiotów z branży cyfrowych aktywów zadebiutował na giełdzie papierów wartościowych w Abu Dhabi (ADX). Pierwszy dzień handlu można zdecydowanie uznać za udany, bowiem już w debiucie akcje firmy skoczyły o 50%.

Kursy kryptowalut 05.12.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.