Bitcoin w GTA VI? Dwuznaczny sygnał związany z wyciekiem trailera gry | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin w GTA VI? Dwuznaczny sygnał związany z wyciekiem trailera gry

Karolina Kropopek
GTA 6

Okazuje się, iż długo oczekiwany zwiastun szóstej już odsłony popularnej serii gry – Grand Theft Auto (GTA) – wydawanej przez firmę Rockstar Games został opublikowany jeszcze przed swoją oficjalną odsłoną z dużym podpisem “BUY $BTC”.


Pewien zwolennik czołowej kryptowaluty znany na platformie Reddit pod pseudonimem „gta6trailerleak” ujawnił zwiastun GTA 6 przed oficjalną premierą na subreddicie skoncentrowanym na przeciekach r/GamingLeaksAndRumours.

Bitcoin w GTA VI? Dwuznaczny sygnał związany z wyciekiem trailera gry
Wyciek zwiastuna GTA 6 z „BUY $BTC”. Źródło: reddit.com/u/Retrix33

Zwolennik bitcoina ujawnił zwiastun GTA 6 przed premierą

Rockstar Games zostało zmuszone do opublikowania oryginału oficjalnej zapowiedzi najnowszej części swojej gry komputerowej przed wcześniej planowanym terminem. Nastąpiło to po wycieku zwiastuna.

Od tamtej pory konto na Reddicie, z którego upubliczniono przedpremierowo trailer, zostało zawieszone. Wraz z nim z subreddita zniknął również post wspomnianego użytkownika.

Niektórzy zdążyli jednak zapisać zwiastun. Był on prawie identyczny z tym udostępniony później przez Rockstar Games. Jedyną różnicę stanowiła gorsza jakość obrazu w przypadku tej pierwotnej wersji, a także duży napis “BUY $BTC” na środku wideo. Materiał ten podali dalej inni użytkownicy Reddita. 

GTA 6 trailer leaked
byu/Retrix33 inLeaksAndRumors

Próba podniesienia kursu BTC?

Należy zaznaczyć, że od czasu, gdy GTA 6 zostało oficjalnie ogłoszone, gra ta stała się jednym z głównych tematów rozmów. Co więcej, jej zasięgi były aż tak silnie, iż post udostępniony przez Rockstar Games z jej wcześniejszą zapowiedzią zyskał najwięcej polubień w historii platformy X (dawnego Twittera).

Nic dziwnego, że na wspomnianym hype mógł chcieć zarobić jeden ze zwolenników BTC. Osoba ta mogła celowo próbować wpłynąć na kurs bitcoina poprzez rozpuszczenie plotki, iż wirtualne waluty mogą pojawić się w najnowszej wersji GTA.

Warto przypomnieć, że insynuacje o możliwości dodania kryptowalut do wspomnianej gry pojawiały się już wcześniej. Stąd też wielu użytkowników mogło mieć nadzieję, iż są one prawdziwe.

Patrząc na wykres bitcoina w zakresie 24-godzinnym widzimy, że ten nie zareagował na wyciek zwiastuna GTA 6 z wielkim napisem zachęcającym do kupna BTC. Choć cena tej wirtualnej waluty oscyluje aktualnie w pobliżu 41,9 tys. dol., w ciągu ostatniej doby jej wartość nie uległa wysokim wahaniom.

GTA 6
Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
GTA 6reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.