Od teraz możemy płacić młodszym bratem bitcoina za popularną usługę | Wiadomości | CrypS.

Od teraz możemy płacić młodszym bratem bitcoina za popularną usługę

Karolina Kropopek

Najnowsze partnerstwo pozwala użytkownikom litecoina (LTC) na dokonywanie płatności za usługi i produkty firmy Microsoft w tej wirtualnej walucie.


Wszystko to jest możliwe za sprawą procesora płatności BitPay. Firma ta ogłosiła tę “ekscytującą” wiadomość dla inwestorów LTC.

Litecoin formą płatności za produkty i usługi Microsoftu

Płatności w kryptowalutach zyskują coraz to większą popularność. Z tego też powodu liczne firmy decydują się na ich akceptację, chcąc iść z duchem czasu oraz zachować konkurencyjność.

Z najnowszego ogłoszenia opublikowanego przez BitPay w dniu 5 grudnia br. wynika, że LTC zyskał jeszcze większą użyteczność, ponieważ jego posiadacze mogą używać go do dokonywania płatności online w sklepie Microsoftu.

Należy przypomnieć, iż w ubiegłym miesiącu wspomniany procesor płatności kryptograficznych informował również, że litecoin jest akceptowany na Mecum Auctions, który od 1988 r. sprzedaje kolekcjonerskie samochody oraz zabytkowe motocykle.

LTC odnotowuje ożywienie w swojej sieci

Na początku grudnia br. zespół programistów stojących za Litecoinem poinformował o tym, iż jego blockchain przetworzył 6 milionów transakcji w ciągu ostatniego miesiąca. Co więcej, liczba unikalnych aktywnych adresów LTC wzrosła do 6,3 milionów w listopadzie br.

W chwili pisania tego tekstu litecoin handluje w okolicy 72,09 dol. W ciągu ostatnich 7 dni jego kurs wzrósł o ponad 4%. Przy obecnych poziomach cenowych od ATH z maja 2021 r. dzieli go jednak ponad 80%.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.