Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.06.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.06.2024]

Kursy kryptowalut 05.06.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 05 czerwca 2024 r.


Spis treści:


ETF-y na bitcoina zanotowały drugi najlepszy dzień od startu w styczniu

Powrót wzrostów na wykresie cenowym bitcoina! Pytanie jednak, na jak długo? Sytuacja dot. spotowych ETF-ów sugeruje jednak wybicie się (w końcu) z trendu bocznego, bowiem wczoraj odnotowano drugi najlepszy dzień pod względem wpływów kapitału od momentu ich uruchomienia w styczniu 2024 roku.

Czytaj więcej: Bitcoin znów po 71 000 USD, a ETF-y notują najlepszy dzień od marca

BNB i TON z nowym ATH. Uniswap zapowiada zaś przełomowe zmiany

Na rynku kryptowalut znów sporo się dzieje. Dwa altcoiny z TOP10 marketcapu osiągnęły nowe ATH i to nie bez przyczyny. Co więcej, UNI odrabia ostatnio poniesione straty, a powodem wzrostu w tym przypadku jest tajemnicza zapowiedź czegoś przełomowego w kwestii Uniswap.

Czytaj więcej: 2 topowe altcoiny osiągają nowe ATH! Kurs UNI skacze o 20% po enigmatycznym wpisie

Martwi mnie wpływ MiCa na stablecoiny – przyznaje CEO Tethera

Nie milkną echa informacji przekazanej przez Binance dot. ograniczenia dostępu do niektórych stablecoinów na terenie Unii Europejskiej. Nowe regulacje wynikające z ustawy MiCa budzą wiele obaw w branży cyfrowych aktywów. CEO Tethera nie ukrywa, że jest ciężko się dostosować do nowych dyrektyw, gdyż jego zdaniem stwarzają one wiele zagrożeń dla tego segmentu rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: MiCa może być problemem dla stablecoinów. CEO Tethera dzieli się swoimi obawami

Kryptozima – czym tak naprawdę jest i czy faktycznie się skończyła?

Na wykresach cenowych większości topowych kryptowalut panuje zieleń i to nie od wczoraj. Niespełna 3 miesiące temu mieliśmy nowe ATH bitcoina, a wiele altcoinów również doświadczyło nowych rekordów, jeśli chodzi o ich kursy. Hossa trwa i to jest niezaprzeczalny fakt. Jak to jednak jest z tą kryptozimą, która odnosi się do szerszego spojrzenia na cały ten ekosystem? Ona jeszcze trwa czy już może pozostały po niej tylko wspomnienia?

Czytaj więcej: Czy to koniec kryptozimy?

Byli pracownicy OpenAI i Google wysuwają poważne oskarżenia dot. zatajania prawdy

11 osób, które są lub były pracownikami gigantów z rynku AI, wystosowało wczoraj list otwarty, w którym wysuwają poważne oskarżenia wobec tego typu podmiotów. Manifestują, by koniecznie zmienić politykę ds. bezpieczeństwa rozwoju sztucznej inteligencji, gdyż ta kwestia na dany moment wcale nie jest w pełni kontrolowana.

Czytaj więcej: Zagrożenia związane z AI są zamiatane pod dywan. List otwarty pracowników OpenAI i Google

Lista funkcji, jakie powinien posiadać projekt krypto, by zdobyć szacunek Vitalika Buterina

Współtwórca Ethereum nie pozostawia suchej nitki na grupie kryptowalut, która w ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność. Buterin jest zwolennikiem solidnych fundamentów w przypadku każdego z projektów, jaki pojawia się na rynku i wskazał, czym jego zdaniem powinien charakteryzować się token, który nawet po utracie całości swojej ceny, będzie miał jakiś sens.

Uważajcie na mailingi dot. airdropów w najbliższych dniach

CEO Tethera oraz współtwórca Coingecko ostrzegają społeczność kryptowalut przed nowym SCAMem. Popularny dostawca usług marketingu e-mailowego, z którego korzystają firmy krypto, został naruszony i może w najbliższych dniach wysyłać fałszywe maile dot. różnych zrzutów itp.

Kursy kryptowalut 05.06.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.