Bitcoin znów po 71 000 USD, a ETF-y notują najlepszy dzień od marca | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin znów po 71 000 USD, a ETF-y notują najlepszy dzień od marca

Bitcoin ETF

Kurs największej z kryptowalut znów znajduje się powyżej 70 tys. dolarów, a amerykańskie fundusze giełdowe (ETF-y) dla jego rynku spot odnotowały wczoraj wpływy netto na poziomie 880 milionów dolarów. 


  • Kurs BTC powrócił wczoraj do poziomów widzianych ostatni raz w dniu 21 maja. Kryptowaluta wzrosła w ciągu kilku godzin o 3,78% i dobiła do poziomu 71 154 dolarów,
  • Wczoraj odnotowano także najlepszy dzień w kwestii wpływów kapitału do spotowych ETF-ów na BTC od marca, a zarazem drugi najlepszy od momentu ich startu,

Bitcoin znów świeci na zielono

Na wykresie cenowym króla cyfrowych aktywów znów zawitała siódemka z przodu, bowiem BTC po dwóch tygodniach powrócił do poziomu powyżej 70 tys. dolarów. Przyczyną tego jest najprawdopodobniej zwiększony napływ kapitału do spotowych ETF-ów dla tego aktywa na amerykańskim rynku.

Łączna ilość środków netto, którą odnotowali emitenci tego typu funduszy giełdowych wczoraj, wyniosła 880 milionów dolarów.

To świetny wynik, a zaraz drugi najlepszy od czasu startu tych instrumentów finansowych w dniu 11 stycznia br. Jedynie w marcu, gdy kurs bitcoina wyrysował na swoim wykresie nowe ATH na poziomie 73,7 tys. dolarów, do ETF-ów jednego dnia wpłynęło więcej środków.

Najwięcej kapitału odnotowano wczoraj w przypadku funduszu od Fidelity, czyli FBTC. W tym przypadku mowa o kwocie 378 milionów dolarów. Na drugim miejscu znalazł się BlackRock, do którego wpłynęło 270 milionów dolarów. Trzecie miejsce na podium należy do Grayscale, który osiągnął wynik 28 milionów dolarów.

W tym przypadku można mówić o nie lada pozytywnym zaskoczeniu, bowiem biorąc pod uwagę wysokość prowizji, jaką inkasuje emitent ETF-a GBTC, od czasu jego przekształcenia z funduszu trust w spot, notuje on zazwyczaj wypływy środków niż odwrotnie.

Powrót dobrej passy bitcoina

Miniony wtorek oznaczał 15. dzień z rzędu, w którym fundusze giełdowe dla rynku spot bitcoina notują wpływy netto. Co więcej, ETF od lidera tego segmentu, czyli BlackRock – iShares Bitcoin Fund (IBIT) – przekroczył już próg ponad 20 miliardów dolarów, jakie ten emitent posiada pod swoją opieką.

Co więcej, w ciągu ostatniego miesiąca amerykańskie ETF-y na bitcoina odnotowały 2,4 miliarda dolarów nowych środków. Warto zaznaczyć, że jest to trzecia co do wielkości kwota wpływów netto na całym rynku ETF-ów.

Ten stan pokazuje, że inwestorzy instytucjonalni są w dalszym ciągu zainteresowani alokacją na bitcoina, mimo że w ostatnich tygodniach kryptowaluta doświadczała licznych korekt cenowych.

Bitcoin ETFreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.