Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.10.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 04.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 4 października 2023 roku.


Spis treści:


Obligacje skarbowe USA wywołają hossę na BTC – twierdzi Hayes

Były prezes BitMEX jest jednym z tych gości, którzy wskazując na dane zjawisko dokładnie je analizują i wyjaśnią jakie mogą być tego skutki. Teraz Arthur Hayes opisał dokładnie pewien ciąg przyczynowo skutkowy, który ma doprowadzić do tego, że bitcoin ponownie wystrzeli, by znów osiągnąć swoje nowe ATH.

Czytaj więcej: Arthur Hayes nie ma wątpliwości, że ten czynnik wywoła nową hossę na bitcoinie

SEC musi w końcu przełknąć porażkę z Ripple

Ripple zdecydowanie może mówić, że druga połowa 2023 roku to czas kluczowych sukcesów dla tej firmy. Teraz otrzymaliśmy doniesienia o dwóch sytuacjach, które przełożyły się na wzrost kursu jej tokena XRP, bowiem naprawdę zespół Brada Garlinghouse’a ma co celebrować.

Czytaj więcej: Kurs XRP rośnie, a Ripple ma dwa nowe powody do świętowania!

Binance zorganizowało fajną kampanię i można zgarnąć trochę BNB

Największa na świecie giełda kryptowalut ruszyła z nową akcją, dzięki której można zdobyć nagrody w kryptowalutach, więc szkoda by było nie wziąć udziału. Ich program ”Misja Zarabiania” wystartował już wczoraj, ale nie potrwa za długo, więc warto już dziś przyłączyć się do uczestników, bowiem pula nagród także jest ograniczona.

Czytaj więcej: Binance ma dla Ciebie bojowe zadanie! Dołącz do Misji Zarabiania i zgarnij 60 USD

Pożyczkowy lider DeFi kończy działalność

Projekt kryptowalutowych pożyczek z sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi) –  Yield Protocol – przekazał swoją decyzję dotyczącą zakończenia działalności do końca tego roku. Jest ona podyktowana tym, że aktualnie dostrzega się praktycznie brak popytu na tego typu usługi, jednakże głównym powodem są globalne naciski ze strony regulatorów.

Salwador odpala swoją wyjątkową kopalnię bitcoina

Najbardziej probitcoinowe państwo świata poinformowało o uruchomieniu swojej puli miningowej BTC, która jest zasilana energią z tamtejszego wulkanu. W ogłoszeniu zwrócono także uwagę na to, że tego typu praktyki stwarzają ogromne szanse dla państw posiadających również obfite źródła energii odnawialnej dla wydobywania BTC.

To był jeden z lepszych wrześniów w historii bitcoina

Jak podaje platforma analityczka Kaiko, miniony miesiąc okazał się trzecim najlepszym wrześniem w historii bitcoina. Jedynie roczniki 2012 oraz 2016 były wyżej pod kątem wzrostu tej kryptowaluty w danym odstępie czasu. BTC zamknął miesiąc będąc na plusie z wynikiem 4,7%

Coinbase jest pewne, że również wygra z SEC

Amerykański regulator próbuje zablokować odwołanie giełdy kryptowalut w sprawie otrzymanego od niego pozwu sądowego. Dowodzone przez Briana Armstronga Coinbase zostało oskarżone o celowe świadczenie usług z zakresu handlu niezarejestrowanymi papierami wartościowymi. Tak przynajmniej wynika z najnowszego wniosku, jaki złożyła SEC. Nadworny prawnik firmy – Paul Grewal – uspokaja po raz kolejny, że ludzie Genslera nie mają tak naprawdę żadnych solidnych argumentów, a ich dokumenty przeciwko Coinbase są naszprycowane błędami logicznymi i prawnymi.

Kursy kryptowalut 04.10.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.