Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.06.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.06.2024]

Kursy kryptowalut 04.06.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 04 czerwca 2024 r.


Spis treści:


Binance wydało oświadczenie dot. usunięcia stablecoinów dla klientów z Europy

W dniu 30 czerwca na terenie Unii Europejskiej zaczną obowiązywać nowe przepisy z ramienia ustawy Market in Crypto Assets (MiCa), które wpłyną m.in. na segment stablecoinów. Pewne giełdy ograniczą lub wycofają niektóre tokeny ze swojej oferty dla klientów z tego regionu. Wczoraj Binance poinformowało, jak wygląda sytuacja w ich przypadku.

Czytaj więcej: Binance wycofa część stablecoinów ze swojej oferty dla klientów z Europy

CFTC powołała CEO Aptos do swojej podkomisji ds. regulowania kryptowalut!

Mo Shaikh został powołany do jednej z podkomisji, która specjalizuje się w regulowaniu cyfrowych aktywów. Założyciel i dyrektor generalny Aptos Labs dołącza do grona 33 innych członków tej grupy, w skład której wchodzą m.in. reprezentanci BlackRock czy BNY Mellon. Jego obecność tam oznacza wielki krok w przód dla branży kryptowalut.

Czytaj więcej: CEO Aptos dołącza do CFTC. To bardzo dobry znak dla branży kryptowalut

Warren Buffett najadł się strachu, a społeczność bitcoina żartuje z kłopotów jego firmy

Ups, coś poszło nie tak i to bardzo. Akcje jednego z najwyższej wycenianych przedsiębiorstw na świecie poleciały wczoraj na łeb, na szyję. Nie ma zbytnio z czego się cieszyć, gdyby nie fakt, że dyrektor generalny tej firmy – Warren Buffett – to zdeklarowany wróg bitcoina, o którym regularnie wypowiada się w bardzo złych słowach. Taka okazja do wbicia mu szpili nie mogła zostać niewykorzystana.

Czytaj więcej: Akcje Berkshire Hathaway nagle spadły o 99%. Fani bitcoina drwią z Warrena Buffetta

Wahania cen BTC zmniejszą się przez ETF-y – twierdzi Mark Yusko

Nie wszyscy są fanami ETF-ów na bitcoina. Niektórzy uważają, że są one w pewnym stopniu niebezpieczne dla tego rynku, a ich powstanie było błędem. Inaczej jednak uważa Mark Yusko, który otwarcie wypowiada się w superlatywach o tego typu funduszach giełdowych i wskazuje ich zalety.

Czytaj więcej: ETF-y na bitcoina zgromadzą kilkaset miliardów dolarów. Mark Yusko wskazuje ich zalety

Nowa sieć L2 do płatności bitcoinem. Czym ma przekonać do jej używania?

Firma Ark Labs ogłosiła rozpoczęcie pracy nad stworzeniem nowego kanału transferowania BTC. Ma być to lepsza alternatywa niż jego warstwa 2, czyli Lightning Network. Twórcy nowego rozwiązania wskazują na niedogodności powstające przy transferze środków za pośrednictwem LN, które zostaną całkowicie wyeliminowane w przypadku nowej sieci.

CEO VanEck wskazuje problemy dot. postrzegania bitcoina przez inwestorów

Przed bitcoinem jeszcze daleka droga, jeśli chodzi o choćby zbliżenie się w jakimś stopniu do kapitalizacji rynkowej, jaką posiada złoto. Różnica to w końcu kilka bilionów dolarów. Dyrektor generalny VanEck podzielił się w ostatnim z wywiadów swoimi spostrzeżeniami, co musi się zmienić w ekosystemie cyfrowego złota i postrzeganiu go przez społeczeństwo, by jego wartość rynkowa wyniosła chociażby połowę tego, ile jest w przypadku największego z metali szlachetnych.

 

Kursy kryptowalut 04.06.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.