ETF-y na bitcoina zgromadzą kilkaset miliardów dolarów. Mark Yusko wskazuje ich zalety | Wiadomości | CrypS.

ETF-y na bitcoina zgromadzą kilkaset miliardów dolarów. Mark Yusko wskazuje ich zalety

Bitcoin ETF

Uruchomienie w USA funduszy giełdowych (ETF-ów) dla rynku spot bitcoina to zdecydowanie przełomowe wydarzenie w historii kryptowalut. Nic tak nie ułatwia inwestorom instytucjonalnym alokacji ich środków na tym rynku, jak tego typu instrumenty finansowe. CEO Morgan Creek Capital jest przekonany, że ich popularność będzie z czasem rosła.


  • Mark Yusko spodziewa się, że emitenci spotowych ETF-ów na BTC będą w pewnym momencie zarządzać środkami o wartości 300 miliardów dolarów,
  • Biznesmen podczas swojego wystąpienia w programie Fast Money opowiedział o zaletach, jakich dostarczają tego typu fundusze.

ETF-y na bitcoina to przyszłość inwestycji

Od kilku lat mówi się o tym, że wejście na rynek bitcoina inwestorów instytucjonalnych okaże się gamechangerem, który wywinduje kurs cyfrowego złota na nowe szczyty.

Minęło dopiero pół roku od uruchomienia spotowych ETF-ów na BTC w Stanach Zjednoczonych, a zmiana na wykresie cenowym jest zdecydowanie widoczna.

W ciągu dwóch miesięcy bitcoin odnotował wzrost o 60% i osiągnął nowe ATH na poziomie 73,7 tys. dolarów.

Kurs bitcoina
Wzrost kursu bitcoina od 11 stycznia 2024 roku. Źródło: TradingView

Jak na razie, w tym czasie na rynek króla kryptowalut wpłynęło ponad 50 miliardów dolarów za pośrednictwem ETF-ów od BlackRock, Fidelity, Grayscale, ARKInvest itd. Mark Yusko, czyli dyrektor generalny Morgan Creek Capital pozostaje dużym optymistą co do przyszłości tych funduszy.

Wczoraj był gościem w programie Fast Money emitowanego na łamanach CNBC, gdzie opowiadał o ich zaletach. Przede wszystkim podkreślił łatwość wejścia na rynek bitcoina, co pozwala inwestorom na dywersyfikację ich aktywów. Zaznaczył, że dziś każdy inwestor powinien posiadać w swoim koszyku jakieś cyfrowe aktywa.

Dodają korzyści z dywersyfikacji. Są nieskorelowane, ponieważ nie czerpią swojej wartości z tego samego, co tradycyjne aktywa finansowe

– uzasadniał.

Dodał przy tym, że w miarę wzrostu poziomu kapitału lokowanego w takiej formie, zmienność kursu BTC będzie się zmniejszać, a jeśli już, to będzie piął się mocno do góry na swoim wykresie cenowym.

Prognozuje, że finalnie do amerykańskich funduszy spot na BTC wpłynie blisko sześciokrotnie więcej środków niż znajduje się dotychczas.

Do tego sektora już trafiło około 58 miliardów dolarów, głównie ze sprzedaży detalicznej i usług doradczych… Nie musisz zajmować się oprogramowaniem, nie musisz zajmować się sprzętem, wystarczy kupić fundusz ETF jak wszystko inne w twój portfel. Myślę, że liczba ta sięga 300 miliardów dolarów

– stwierdził.

Bitcoin ETFreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.