Akcje Berkshire Hathaway nagle spadły o 99%. Fani bitcoina drwią z Warrena Buffetta | Wiadomości | CrypS.

Akcje Berkshire Hathaway nagle spadły o 99%. Fani bitcoina drwią z Warrena Buffetta

Błąd techniczny na NYSE spowodował, że akcje Berkshire Hathaway spadły w poniedziałek o gigantyczny procent. Wszystko to… rozbawiło fanów bitcoina.


  • Akcje Berkshire “potaniały” o wielki procent. Był to efekt błędu na giełdzie,
  • Wszystko stało się tematem kpin społeczności kryptowalut,
  • Wcześniej Warren Buffett parokrotnie krytykował bitcoina.

Berkshire Hathaway upada?

Wszystko zaczęło się o 9:49 rano czasu wschodniego. Akcje klasy A Berkshire Hathaway (BRK.A) spadły z 621 000 USD do zaledwie 185 USD za sztukę, co skłoniło New York Stock Exchange (NYSE) do tymczasowego wstrzymania obrotu nimi.

Co się stało? Okazało się, że… nic.  Tak ogromny spadek został wywołany niewyjaśnionym jak na razie problemem technicznym na NYSE.

“Usterka” została usunięta w ciągu kilku godzin, a handel został wznowiony.

Wszystko to bardzo ucieszyło jednak fanów bitcoina. Powód? To, że Warren Buffett, CEO Berkshire, często atakował kryptowaluty. Nazywał je trutkami na szczury i sugerował, że to narzędzia przestępców.

Kto teraz jest trucizną na szczury, co?

– napisał na X Adam Back, CEO Blockstream, wspominając tamte słowa Buffetta.

W ślad za Backiem podążyło wiele innych fanów BTC. Wielu żartowało z chwilowego upadku firmy słynnego wroga cyfrowego złota i tego, że przez parę godzin stracił on swój majątek.

W końcu mam szansę wykupić Warrena Buffetta

— żartował założyciel Tron, Justin Sun.

Gdybyś kupił Berkshire Hathaway za 500 USD 10 minut temu, teraz byłoby to warte ponad 2 miliony USD

— dodał anonimowy użytkownik X.

Sieć Bitcoin działa stale

Na ciekawy aspekt całej sprawy zwróciła uwagę giełda kryptowalut Kraken. Zauważyła, że obrotu bitcoinami nie da się zatrzymać.

Sieć Bitcoin działa 24h na dobę, 7 dni w tygodniu i nigdy nie przestaje działać. Oczywiście handel na scentralizowanych giełdach można zatrzymywać, ale już nie blockchaina jako takiego.

Trzeba być też uczciwym i dodać, że bitcoin ma też w swojej historii podobne krachy (tzw. flash-crashe). I te też bywały efektami błędów na giełdach. Takie rzeczy po prostu się zdarzają.

Buffett jak na razie nie odniósł się publicznie do nagłego krachu akcji Berkshire.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.