Binance wycofa część stablecoinów ze swojej oferty dla klientów z Europy | Wiadomości | CrypS.

Binance wycofa część stablecoinów ze swojej oferty dla klientów z Europy

Binance ostrzega swoich użytkowników. Wejście w życie MiCA oznacza ograniczenia dot. stablecoinów. Czy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) nie będziemy mogli korzystać z tethera?


  • Binance może ograniczać dostępność stablecoinów dla mieszkańców EOG. Szczegóły podano w komunikacie firmy,
  • Kraken zamierza pozostawić USDT na swojej platformie. OKX natomiast usunie tethera.

Binance a stablecoiny

Od razu uspokajamy. Binance nie usunie od razu “żadnych nieautoryzowanych stablecoinów”. Jednocześnie jednak “ograniczy ich dostępność dla użytkowników z EOG”, choć “tylko w przypadku niektórych produktów, takich jak launchpool i Earn”.

 

Przypomnijmy, że już od 30 czerwca 2024 r. w życie wchodzą przepisy MiCA dotyczące stablecoinów. Ich operatorzy są zobowiązani do uzyskania licencji od właściwego organu państwa członkowskiego UE i spełnienia wymagań zapewniających stabilność swoich tokenów.

Nie oznacza to więc zniszczenie rynku stablecoinów w Unii Europejskiej, a pewne ograniczenia.

Emitenci będą musieli też zapewnić klientom pełną jawność, przedstawić swój model biznesowy, ustanowić skuteczne systemy zarządzania, w tym zarządzania ryzykiem, a także zarejestrować się w stosownym urzędzie, ustanowić mechanizm wykupu i utrzymywać wystarczające rezerwy.

Wróćmy jednak do komunikatu Binance. Giełda nie precyzuje, o jakich stablecoinach mowa. Nie wiadomo np. jaki los czeka Tethera.

Nasze podejście przejściowe zostało zaprojektowane tak, aby zminimalizować wszelkie potencjalne szkodliwe skutki dla EOG i globalnego rynku kryptowalut, które mogłyby wyniknąć z pośpiechu użytkowników, aby wymienić swoje posiadane stablecoiny [na inne aktywa]

– czytamy dalej w komunikacie.

Co robią inne giełdy?

Co robią inne giełdy? Bloomberg podał, że Kraken analizuje status USDT w świetle nowych przepisów UE. Przedstawiciele giełdy oświadczyli jednak, że nie mają planów wycofania stablecoina z giełdy.

Oczywiście będziemy przestrzegać wszystkich wymogów prawnych, nawet tych, z którymi się nie zgadzamy. Jednak zasady nie są jeszcze sfinalizowane i nadal robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nadal oferować wszystkie odpowiednie stablecoiny naszym europejskim klientom

– napisał Mark Greenberg, który pełni na giełdzie rolę dyrektora działu rozwoju i zarządzania aktywami.

OKX usunie z kolei wszystkie pary handlowe USDT dla klientów z EOG.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.