Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.10.2023]

Kursy kryptowalut 03.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 3 października 2023 roku.


Spis treści:


Solana najpopularniejszym altcoinem na rynku

Jedynym cyfrowym aktywem, który w ostatnim czasie był bardziej pożądany przez inwestorów instytucjonalnych, był bitcoin, a tak cała reszta zostaje w tyle. Nawet ETH nie jest tak popularne, jak SOL, którego kurs w ciągu ostatniego tygodnia pięknie sobie radzi.

Czytaj więcej: Instytucje stawiają na tego altcoina. W jego sieci padł nowy tegoroczny rekord

CEO Binance pozwany za wpisy na X dotyczące FTX

Niektórzy inwestorzy, którzy nie mogą pogodzić się z poniesionymi stratami na rynku kryptowalut, desperacko szukają winnych swoich niepowodzeń. Pewne osoby próbują na siłę udowodnić wpływowym postaciom z tej branży, że ich wpisy na X są przyczyną potężnych katastrof, za co powinny ponieść należyte konsekwencje. Pojawia się jednak pytanie, gdzie jest granica zdrowego rozsądku i logicznego działania.

Czytaj więcej: Changpeng Zhao otrzymuje kolejny pozew sądowy. Absurd czy zasadne zarzuty?

Wolumen handlu ETF-ami futures na ether na razie bez szału

Wczoraj na amerykańskim rynku wystartowało aż 9 funduszy ETF opartych na kontraktach terminowych dotyczących ceny etheru. Wyniki dotyczące wolumenu obrotu pierwszego dnia dają jednak mizerny obraz zainteresowania wśród inwestorów, a wręcz można by powiedzieć, że wypadają blado, jeśli się spojrzy na inny rodzaj ETF-ów.

Czytaj więcej: Start ETF-ów futures na ether spotyka się z rozczarowaniem

Górnicy w Kazachstanie zdani na łaskę prezydenta

Kazachstan znajduje się na trzecim miejscu w rankingu państw generujących największy hashrate Bitcoina. Jednakże zmiany, jakie wprowadziła jakiś czas temu lokalna władza mogą doprowadzić do tego, że niebawem przemysł wydobywczy w tym kraju upadnie.

Czytaj więcej: Branża miningu w Kazachstanie jest na skraju upadku. Górnicy BTC zwrócili się do prezydenta

Fałszywy Satoshi. Crypto Twitter domaga się wyrzucenia go z serwisu

Na najpopularniejszej platformie mediów społecznościowych, na której zachodzi największy przepływ informacji dotyczący wydarzeń z rynku kryptowalut i blockchaina, pojawił się ktoś, kto podszywa się pod twórcę bitcoina, czyli Satoshiego Nakamoto. Jego profil nie zawiera informacji dotyczącej tego, że jest to parodia, fanpage czy konto poświęcone upamiętnieniu danej osoby, co jest równoznaczne z przywłaszczeniem sobie jej ”tożsamości”, o ile można mówić tak w tym przypadku. W każdym razie, nie spodobało się to ludziom ze społeczności kryptowalut i zgłosili to szefowi serwisu, czyli Elonowi Muskowi.

Brak regulacji kryptowalut generuje kolejne ofiary cyberprzestępców

Przewodniczący amerykańskiej Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towary (CFTC) – Rostin Behnam – po raz kolejny staje w opozycji do swojego odpowiednika z SEC, czyli Gary’ego Genslera, w kwestii regulacji kryptowalut. Gdy Gensler stale powtarza, że temu rynkowi nie są potrzebne żadne regulacje, a wszystkie cyfrowe aktywa z wyjątkiem bitcoina są papierami wartościowymi, to Behnam uważa wręcz przeciwnie. Teraz podczas swojego przemówienia wskazał na kilka kluczowych powodów, dla których stworzenie dodatkowych ram prawnych dla tej branży jest koniecznością. Generalnie to szef CFTC ma dużo racji.

Źródło: CryptoSlate

Kursy kryptowalut 03.10.2023

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.