Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.12.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 1.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 1 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


Reddit oddaje kontrolę nad swoim tokenem użytkownikom. Jego kurs niedawno zaliczył dobry wystrzał

Od wczoraj token popularnej platformy społecznościowej działa w całkowicie zdecentralizowanym charakterze, bowiem moderatorzy spalili wszystkie posiadane zasoby oddając władzę pozostałym właścicielom. Kurs tej kryptowaluty w ciągu minionego miesiąca zdążył wzrosnąć o ponad 750%.

Czytaj więcej: Kluczowa zmiana w społeczności tego tokena wywołuje wybicie jego kursu o ponad 750%

Kurs bitcoina znowu rośnie!

Cena jednego bitcoina znów znalazła się powyżej poziomu 38 tys. dolarów i walczy dalej. Sytuacja wygląda dosyć byczo. Czy uda się przed końcem roku zobaczyć znów ”czwórkę” z przodu na wykresie cenowym tej kryptowaluty? Kilka czynników wskazuje na to, że jest to możliwe.

Czytaj więcej: Bitcoin po 40 tys. dolarów już na dniach? Dane on-chain wskazują na bycze nastroje

CEO Cardano leci coraz to grubiej z niektórymi teoriami

To, co Charles Hoskinson ostatnio mówi publicznie odnośnie niektórych kwestii dot. kryptowalut, wywołuje sporo kontrowersji i znaków zapytania. Programista zalicza jakąś ”odklejkę” czy może specjalnie prowokuje społeczność konkurencyjnych projektów, by zwrócić uwagę na swój? Teraz twórca Cardano dowalił nieco do pieca przedstawiając własną wersję początków bitcoina.

Czytaj więcej: Bitcoin jest scentralizowany? CEO Cardano wskazuje przykład na poparcie swojej racji

Token od Squid Game znów w centrum zainteresowania inwestorów. Przypominamy, że to typowy SCAM

Dawanie ludziom drugiej szansy to fajna cecha i często niegłupia praktyka. Jednakże w przypadku projektów, których twórcy okazali się zwykłymi oszustami i od początku byli nastawieni na osiągnięcie własnego zysku kosztem czyjejś straty i krzywdy, takie opcje powinno się wyrzucić na śmietnik historii i nie pozwolić im z niego wydostać. Jak jednak widać, ludzie szybko zapominają lub są po prostu nieświadomi tego, że dany kryptowalutowy projekt dał się poznać z bardzo nieeleganckiej strony.

Czytaj więcej: Token kultowego serialu wraca na rynek. Nie dajcie się znowu oszukać

Binance od dawna szykowało się na odejście Changpeng Zhao

Przełomowa zmiana, jaka dokonała się niedawno na stanowisku dyrektora generalnego Binance, z którego zrezygnował założyciel giełdy w ramach ugody z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości, była planowana od kilku miesięcy. Okazuje się, że o karze opiewającej na kwotę 4,3 miliarda dolarów w ramach porozumienia z władzami USA, wiedziało od dwóch miesięcy pewne grono inwestorów VIP, które poproszono o dochowanie tajemnicy.

Czytaj więcej: Odejście CZ z Binance i ugoda na 4,3 mld USD były zaplanowane od dawna!

Były CEO Krakena wspiera Elona Muska w walce z cenzurą

O tym, że ekscentryczny miliarder nie lubi się gryźć w język i mówi to, co naprawdę myśli, raczej jest wiadomym od dawna. Kilka dni temu Elon Musk przekazał wszystkim reklamodawcom, którzy wycofali się z dowodzonego przez niego serwisu X, że mogą iść do diabła (generalnie, to rzucał wulgarnie mięsem w ich stronę, ale nie powtórzymy tego). CEO Tesli twierdzi, że światowe media są pod kontrolą rządów, które narzucają im duży stopień cenzury i poprawności politycznej, a tym rzeczom Musk jest mocno przeciwny. Okazuje się jednak, że nie jest osamotniony w swoich przekonaniach i może liczyć na poparcie ze strony wpływowych osób z branży kryptowalut.

Zhańbiony biznesmen-kanciarz znów na wolności. Kurs jego nowego projektu skoczył o 50%

Su Zhu to jeden z dwóch założycieli giełdy OPNX, na której handlować można roszczeniami upadłościowymi z branży kryptowalut. Przypomnijmy, że wcześniej ten pan wraz z Kyle’em Daviesem prowadził przez dekadę fundusz hedgingowy Three Arrows Capital, który upadł w następstwie załamania się ekosystemu Terra. Straty wśród inwestorów w przypadku tego pierwszego wyniosły 10 miliardów dolarów, a dyrektorzy dali nogę za granicę, by po roku wrócić z nowym biznesem, czyli wspomnianą giełdą. Ponad 2 miesiące temu Zhu został aresztowany za jednym z lotnisk w Singapurze, po czym token OX poleciał mocno w dół. Jak widać po jego krótkim wpisie na X, znów jest na wolności, a kryptowaluta skoczyła o 50%.

Kursy kryptowalut 1.12.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.