Kluczowa zmiana w społeczności tego tokena wywołuje wybicie jego kursu o ponad 750% | Wiadomości | CrypS.

Kluczowa zmiana w społeczności tego tokena wywołuje wybicie jego kursu o ponad 750%

Po tym, gdy Reddit wyrzekł się kontraktu na wirtualną walutę Moons, mocno zyskała ona w oczach inwestorów po tym, jak stała się ona w pełni zdecentralizowana.


Token przynależny do społeczności r/cryptocurrency zgromadzonej na popularnym serwisie internetowym przedstawiającym linki do różnorodnych informacji, znacznie podniósł w ostatnim czasie swoją wartość.

Reddit uczynił Moons w pełni zdecentralizowanym

Popularna platforma społecznościowa spaliła (trwale zniszczyła) 98 tysięcy monet Moons. Nastąpiło to w ramach procesu nakładającego “twardy” limit na podaż tej wirtualnej waluty w wysokości 83 milionów tokenów.

Według moderatorów grupy r/cryptocurrency ruch ten stanowi znaczny postęp. Teraz zwolennicy tej kryptowaluty mogą być pewni tego, iż w przyszłości nie będzie dalszych zmian w kontrakcie tego projektu.

Obecnie wspomniana wirtualna waluta handluje w okolicy 0,1639 dol. W ciągu ostatniego miesiąca jej kurs wzrósł o ponad 170%. Co więcej, od 8 do 15 listopada br. jego wartość zwiększyła się o oszałamiające 767%.

Wzrost na wykresie tokena Moons. Źródło: tradingview.com

Na tym tle warto jednak nadmienić, iż takie ruchy są typowe dla projektów o niskiej kapitalizacji rynkowej. W przypadku Moons wartość ta wynosi jedynie nieco ponad 17,1 mln dol., co stawia go na 735 pozycji pośród pozostałych wirtualnych walut. Takie projekty cechują się wyższym ryzykiem inwestycyjnym ze względu na większą podatność na manipulacje na rynku.

Rozbudowany plan dot. przyszłości tokena

Zespół moderatorów subreddita r/cryptocurrency ogłosił wczoraj (tj. 30 listopada br.), że będzie pracował nad przywróceniem funkcji, w tym członkostwa, zarządzania i napiwków, a także nad potencjalnym ponownym uruchomieniem dystrybucji Moons. Tutaj jednak należy dodać, iż nie wiadomo, jak to będzie wyglądać.

Warto też przypomnieć, że Moons to tokeny wybite w standardzie ERC-20. Początkowo zostały one wydane na blockchainie Ethereum. Później przeniesiono je do sieci Arbitrum Nova.

Kilka miesięcy temu Reddit ogłosił, iż likwiduje swój program nagród oparty na kryptowalutach, w którym to jego użytkownicy mogli zdobywać punkty za publikowanie treści w niektórych subredditach. Nagrody te można było następnie wymienić na bonusy tj. unikalne odznaki, emotki i GIF-y dostępne na tej platformie.

Reddit musiał jednak zrezygnować ze swojego programu nagradzania społeczności, powołując się na jego wysokie koszty oraz niepewne środowisko regulacyjne.

W ostatnim czasie amerykański regulator oskarżył wiele firm o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci poszczególnych altcoinów. Co więcej, największa na świecie giełda kryptowalut została ukarana grzywną w wysokości miliardów dolarów, a jej dyrektor generalny musiał ustąpić ze swojego stanowiska, w ramach ugody z rządem USA.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.