Przez ten duet inwestorzy stracili miliony dolarów. Teraz pozywają znanego przedsiębiorcę | Wiadomości | CrypS.

Przez ten duet inwestorzy stracili miliony dolarów. Teraz pozywają znanego przedsiębiorcę

Redaktor: Albert Czajkowski
OPNX

Giełda OPNX, powiązana z założycielami nieistniejącego, upadłego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital, złożyła pozew o zniesławienie przeciwko inwestorowi venture capital, Mike’owi Dudasowi.


OPNX czuje się zniesławione

OPNX twierdzi, że Dudas publikował zniesławiające firmę komentarze. Stało się to w 1. kw. tego roku, czyli w czasie, gdy Kyle Davies i jego partner Su Zhu, którzy stoją za giełdą, ogłosili swoje nowe plany biznesowe. W pozwie nie podano jednak, o jakie dokładnie  komentarze Dudasa chodzi i w jaki sposób zniesławił on OPNX.

Dudas to dość dobrze znana postać w branży kryptowalut, bowiem prowadzi 6th Man Ventures. Wcześniej stał na czele portal The Block.

Mniej więcej wiemy już na czym będzie polegała strategia obrony.

Wraz z moimi kolegami z Brown Rudnick jesteśmy dumni, że możemy reprezentować Mike’a Dudasa w ramach pozwu złożonego przez OPNX, partnera ekosystemu Three Arrows Capital

– powiedział serwisowi CoinDesk adwokat Stephen Palley.

Aby udowodnić zniesławienie, trzeba wykazać między innymi uszczerbek na reputacji. Z niecierpliwością czekamy na to, jak powód zamierza to udowodnić w tej sprawie

– dodał.

Justice Token

Wszystko dzieje się w ciekawym momencie – gdy na rynku pojawia się pierwszy token giełdy z serii o nazwie Justice Token (JT). Ta ma “przynieść korzyści osobom ze społeczności kryptowalut”, które zostały „pokrzywdzone przez zniesławienie”.  Na rynku pojawił się już token z tej serii o znamiennej nazwie – $DUDAS.

W białej księdze OPNX opisuje JTs jako… bezwartościowe tokeny. Dodaje, że przypadki zniesławienia w branży kryptowalut mają negatywny wpływ na całe społeczności posiadaczy tokenów.

Giełda działa tak, jakby pozew przeciwko Dudasowi był częścią akcji promocyjnej projektu. Dodała, że może zdecydować się na przekazanie dochodów z ugody sądowej, jaką może zawrzeć w sprawie, niektórym posiadaczom JT. Chodzi zwłaszcza o te osoby, które zostały skrzywdzone w wyniku zniesławienia i zasługują na nagrodę JT za „wytrwałe promowanie cnót moralnych”.

Zgodnie z danymi z Etherscan, obecnie istnieją tylko 43 portfele zawierające tokeny DUDAS. Nie wiadomo, do kogo należą.

OPNXreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.