Bitcoin jest scentralizowany? CEO Cardano wskazuje przykład na poparcie swojej racji | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin jest scentralizowany? CEO Cardano wskazuje przykład na poparcie swojej racji

Jacek Walewski
Charles Hoskinson Cardano [ADA]

Twórca Cardano – Charles Hoskinson – postanowił porządnie zirytować maksymalistów bitcoina. Podważył jedną z prawd wiary tej społeczności.


CEO Cardano podnosi ciśnienie fanom BTC

Hoskinson rozpoczął swój obrazoburczy film, jaki opublikował w social mediach, od opowieści o początkach BTC. Wskazał, że Satoshi Nakamoto zdecydował się zachować anonimowość, bowiem przyznanie się, że jest prawdziwym twórcą bitcoina, naraziłoby go na problemy prawne związane z emisją alternatywnej do dolara waluty.

Potem przeszedł do innego tematu. Wskazał, że maksymaliści bitcoina wierzą, że kryptowaluta miała „niepokalane poczęcie”, podczas gdy w rzeczywistości od pierwszego dnia do czasu, gdy Satoshi nauczył społeczność, jak kopać BTC, tylko jedna osoba kontrolowała 100% sieci. Był to oczywiście Nakamoto. Dopiero potem dołączyli do niego inni, m.in. Hal Finney.

Gdy społeczność górników się rozrosła, Satoshi Nakamoto zniknął. Wcześniej, jak wskazuje twórca Cardano, był w zasadzie w stanie zmienić sieć Bitcoina w dowolny sposób.

Kult BTC

Oczywiście dziś sieć jest już w pełni zdecentralizowana. Hoskinson dodał, że bitcoin stał się przez ostatnie lata czymś na miarę bóstwa. Dziś tzw. maksymaliści bitcoina twierdzą, że każda nowa kryptowaluta jest albo oszustwem, albo shitcoinem, albo papierem wartościowym. Na pewno nie jest prawdziwą kryptowalutą! Brzmi infantylnie, to fakt.

Zagorzali fani BTC twierdzą też, że każdy kto pracuje poza siecią Bitcoin, ale nadal w oparciu o blockchainy, jest kimś podejrzanym lub wręcz działa na szkodę rynku, zasugerował Hoskinson. Maksymaliści twierdzą, że bitcoin jest jedynym walorem, który będzie coś warty za wiele lat.

Hoskinson stwierdził, że te oskarżenia i tezy są absurdalne. Inna sprawa, że ADA, kryptowaluta Cardano, również była wielokrotnie uznawana za papier wartościowy – np. przez regulatorów SEC i maksymalistę bitcoina, Maxa Keisera.

Z dala od radykalizmu!

Postawę maksymalistów należy uznać za niedojrzałą. To postęp powinien być głównym paliwem społeczności blockchaina, a nie wspieranie „jedynie słusznego” projektu.

Bitcoin zapoczątkował rewolucję, ale może być – nawet w czasie tej hossy – zastąpiony w roli „króla” przez Ethereum. Ethereum następnie za kilka lat odda koronę innemu projektowi – o większej kapitalizacji i bardziej zaawansowanemu technologicznie.

Charles Hoskinsonreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.