Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 01.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 1 marca 2024 r.


Spis treści:


Elon Musk pozwał OpenAI. Powód jest dosyć nietypowy

CEO Tesli ma pretensje do Sama Altmana i spółki, że ci nie trzymają się zasad dot. realizacji misji OpenAI, które zostały ustalone w czasach, gdy w zarządzie tej firmy zasiadał jest Musk. Miliarder oczekuje, że sąd poprze jego racje dot. rozwoju sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej: Elon Musk pozywa twórców ChatGPT. Miliarder twierdzi, że OpenAI złamało ich umowę

Binance może otrzymać 10 mld USD kary

Nigeria wysuwa ciężkie działa przeciwko lokalnemu oddziałowi Binance. Jeżeli finalnie dojdzie do ugody, w ramach której giełda zapłaci te 10 mld USD, będzie to ponad dwa więcej niż rekordowa kara, na jaką firma przystała w listopadzie 2023 w ramach porozumienia z DoJ.

Czytaj więcej: Giełdzie Binance grozi 10 miliardów dolarów kary. Rząd Nigerii wysuwa poważne oskarżenia

Dogwifcoin lada moment po 1 USD. Nowa gwiazda rynku memecoinów

Kurs WIF skoczył w tydzień o ponad 240%. Wiele osób w branży kryptowalut wskazuje ten projekt jako następcę BONK. Rajd cenowy tego memecoina zaczyna nabierać takiego rozpędu, że aż zainteresował się nim Arthur Hayes.

Czytaj więcej: Gwiazda memecoinów rozpoczyna miesiąc od nowego ATH! Kurs wystrzelił o 236% i zaraz przebije 1 USD

Binance próbuje ocieplić swój wizerunek i pomaga nieuważnym klientom

Binance ma dobrą wiadomość dla wielu swoich wieloletnich klientów. Giełdzie udało się odzyskać ponad 4,4 miliarda dolarów w cyfrowych aktywach, które jej użytkownicy utracili w wyniku popełnianych błędów przy realizacji transakcji. Pytanie jednak, dlaczego dopiero teraz, skoro wiele tych przelewów miało miejsce w 2022 roku. Czyżby próba ocieplenia wizerunku po serii poważnych problemów z organami nadzorczymi w USA?

Czytaj więcej: Binance odzyskało ponad 4 miliardy dolarów, które potracili klienci giełdy

Wieloryby skupują BONK. Marketcap projektu stale rośnie

Ponad 1,6 miliarda dolarów kapitalizacji rynkowej to już poważne liczby. Społeczność topowego memecoina z ekosystemu Solany w ostatnich dniach wzrosła o 300%, a skupujące go wieloryby notują miliony dolarów zysku. Ogólnie token BONK to ciekawy przypadek.

Czytaj więcej: Token od Solany zdrożał o 120% w 72h i osiągnął 1,6 miliarda dolarów marketcapu. Jego społeczność rośnie

Powody, przez które złoto będzie tracić na rzecz bitcoina

Analityk Bloomberga w swoim najnowszym wpisie opisuje perspektywy wzrostu ceny bitcoina do 70 000 dolarów oraz to, jak w następstwie tego złoto może stracić na wartości rynkowej. Mc’Glone nie jest z resztą osamotniony w prognozach, że złoty kruszec będzie spadać z powodu największej z kryptowalut.

Czytaj więcej: Cena złota zacznie spadać przez bitcoina. Mike McGlone wyjaśnia, dlaczego

Kursy kryptowalut 01.03.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.