Token od Solany zdrożał o 120% w 72h i osiągnął 1,6 miliarda dolarów marketcapu. Jego społeczność rośnie | Wiadomości | CrypS.

Token od Solany zdrożał o 120% w 72h i osiągnął 1,6 miliarda dolarów marketcapu. Jego społeczność rośnie

Jacek Walewski
Bonk memecoin

Kryptowalutowy wieloryb wie, jak zarabiać duże pieniądze. Dzięki inwestycji w BONK zyskał ponad 2,9 miliona USD. Powód? Ten token oparty na Solanie zdrożał ostatnio o ponad 50%. I to w ciągu jednego dnia!


  • BONK w ciągu jednego dnia zdrożał o 50%,
  • Pewien duży inwestor zyskał dzięki temu aż ok. 3 mln USD,
  • Na wykresie BONK widać jednak pierwsze symptomy przegrzania rynku, co sugeruje korektę ceny.

BONK inwestycyjnym hitem

Z danych od platformy Lookonchain wynika, że pewien anonimowy wieloryb kupił 98 miliardów tokenów BONK o wartości ponad 1,5 miliona USD. Nabył je na Binance. Co ważne, jeszcze przed wystrzałem kursu tego memecoina.

Dziś ma jeszcze łącznie 319,44 tokenów BONK o wartości ponad 7 milionów USD. Jest na tej inwestycji na plusie około 2,9 miliona USD.

 

Jak podaje CryptoGlobe, innym wielorybom udało się na BONK zarobić podobne kwoty. Przykładowo, pewien inwestor kryptowalut zyskał na inwestycji w BONK aż 6,9 miliona USD. Jak wynika z obserwacji jego portfela, częściowo wrócił na rynek tego memecoina.

Skąd bierze się fenomen BONK i czy to już koniec jego popularności?

Jak to jednak możliwe, że kolejny memecoin zdrożał tak szybko w krótkim czasie? Jest to efektem społeczności BONK. Jak także wynika z badania od Santiment, od 25 lutego społeczność tokena wzrosła o 320%. Największa jej część skupia się wokół X i grup na Telegramie. Dziś za BONK stoi aż 1,6 miliarda USD marketcapu.

BONK pomógł też w sprzedaży telefonu Solany – Sagi (nie mylić ze słynną konsolą do gier!). Każdy nabywca dostawał 30 milionów tokenów. W pewnym momencie partia ta była więcej warta niż sam sprzęt. Czysty biznes: ktoś dostawał smartfona i jeszcze na tym zarabiał.

Dane rynkowe Santiment pokazują jednak, że wskaźnik RSI BONK spadł z 64 do 63. I to w ciągu ostatnich 24 godzin. Pokazuje to przegrzanie rynku i sugeruje, że możemy zobaczyć spadek wyceny tego tokena.

Ożywienie rynku memecoinów ma jednak miejsce w szczególnym momencie. Bitcoin i ether zaczęły mocno drożeć. Ta pierwsza kryptowaluta doleciała do poziomu 64 000 USD. Obecnie kosztuje 61 700 USD, co i tak daje 20-procentowy zysk w skali tygodnia.

1 ETH kosztuje z kolei 3386 USD, co oznacza 14% skoku ceny w skali 7 dni.

Bonk memecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.