Binance odzyskało ponad 4 miliardy dolarów, które potracili klienci giełdy | Wiadomości | CrypS.

Binance odzyskało ponad 4 miliardy dolarów, które potracili klienci giełdy

Jacek Walewski

Binance ma świetną wiadomość dla swoich klientów. Giełda odzyskała 4,4 miliarda USD w cyfrowych aktywach. Chodzi jednak o dość szczególne środki.


  • Binance odzyskało 4,4 mld USD w różnych tokenach i kryptowalutach. Chodzi o środki, jakie klienci wysłali np. na niewłaściwe adresy,
  • Wszystko ma miejsce w czasie, gdy giełda stara się ocieplić swój wizerunek w związku z zarzutami, jakie otrzymała w USA.

Binance odzyskuje środki klientów

Bloomberg poinformował właśnie, że Binance pomyślnie rozwiązało aż 381 616 spraw dot. błędów klientów. Te zostały popełnione przez nich w latach 2022 i 2023.

O jakie błędy chodzi? Np. o wysłanie przez użytkownika tokena na niewłaściwy adres lub blockchain. Generuje to problem dot. zaksięgowania tych środków na giełdzie. Gdyby nie pomoc ekspertów Binance, klienci tej giełdy straciliby swoje środki.

Chodzi o ocieplanie wizerunku?

Firma założona przed laty przez CZ stara się ocieplić swój wizerunek po tym, jak oskarżono ją w USA o pomoc w praniu pieniędzy i naruszanie sankcji, jakie Waszyngton nałożył na swoich geopolitycznych rywali.

Binance poszło na ugodę z regulatorem w USA i zgodziło się zapłacić karę w wysokości 4,3 miliarda USD. Mniej szczęścia może mieć wspomniany już CZ, który przebywa w Stanach Zjednoczonych (zgodnie z decyzją sądu nie może opuścić kraju i wyjechać do Dubaju, gdzie przebywa jego rodzina). Czeka na miejscu na proces, wyrok i… możliwą karę pozbawienia wolności.

W tym czasie jego biznesowe dziecko stara się, jak wspomnieliśmy, poprawić swój wizerunek i przygotować do jeszcze mocniejszych wzrostów, jakie mogą nas czekać na rynku. W tym celu zapewne pokazuje, jak jest przyjazna w kwestii swoich klientów (co jest, jak widać, prawdą).

Jimmy Su, Chief Security Officer giełdy, zauważył ostatnio, że cały rynek kryptowalut musi zadbać o inwestorów. Zwłaszcza tych nowych, którzy nie znają jego specyfiki. Wskazał, że liczba kradzieży i ataków hakerskich spadła w okresie bessy, ale wkrótce może nastąpić złowrogie odbicie. Temu też Binance od dawna stara się edukować swoich klientów w kwestii cyberbezpieczeństwa i tego, jak nie dać się oszukać przestępcom.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.