Cena złota zacznie spadać przez bitcoina. Mike McGlone wyjaśnia, dlaczego | Wiadomości | CrypS.

Cena złota zacznie spadać przez bitcoina. Mike McGlone wyjaśnia, dlaczego

Karolina Kropopek

Znany analityk z Bloomberg Intelligence (BI) pochylił się nad tym, czy największa z kryptowalut będzie w stanie przekroczyć poziom 70 tys. dol. za monetę w najbliższym czasie. Obok wyjaśnił, co może stać się z ceną złota, kiedy to nastąpi.


  • Mike McGlone zauważył ogromną falę zainteresowania, skierowana na ETF-y spot na BTC,
  • Zdaniem wspomnianego analityka z BI największa z kryptowalut może być atrakcyjniejsza dla inwestorów niż złoto.

Złoto może tracić na rzecz bitcoina

Starszy analityk ds. surowców w BI opublikował post na platformie X, w którym poruszył temat tego, co może stać się z królem wśród metali szlachetnych jeśli kurs BTC przekroczy poziom 70 tys. dol. za monetę. Ekspert ten podał główne powody, dla których wartość bitcoina ma szanse na wzrost, a cena złota może się załamać. 

Mike McGlone wyjaśnił, iż najpopularniejszy z kruszców jest uważany za rywala dla czołowej z kryptowalut. Wielu inwestorów traktuje ją także, jako narzędzie służące do przenoszenia wartości środków w czasie. 

Ekspert z BI uznał, że obecny napływ środków do ETF-ów spot na BTC kontrastuje z odpływami z ETF-ów spot na złoto. Mimo tego, iż Państwo Środka szybko pozyskuje żółty kruszec, ogromne zainteresowanie jest kierowane głównie do bitcoinowych funduszy spot, które po wielu latach starań w końcu zostały zatwierdzone przez amerykańskiego regulatora. 

Wygląda na to, że wielu inwestorów wycofuje swoje środki z ETF-ów spot na złoto, aby przenieść je do ETF-ów spot na BTC. Obok Mike McGlone zauważył również spadek zainteresowania kontraktami terminowymi na złoto. 

BTC mocno zyskuje w przeciwieństwie do złota

W chwili pisania tego tekstu kurs bitcoina handluje powyżej 62,6 tys. dol. za monetę. W ciągu ostatnich 7 dni wartość tej wirtualnej waluty wzrosła o ponad 22%. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca cena BTC podskoczyła o około 45%. Z kolei przez ostatnie 12 miesięcy kurs bitcoina poszybował aż o ponad 167%. 

Jeżeli chodzi zaś o złoto, za jego uncję trzeba zapłacić 2 084,70 dol. Jego wartość również wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia, jednak zmiana ta nie była aż tak spektakularna. Od dołka z października 2023 r. w wysokości 1 821,38 dol. do aktualnych poziomów cena uncji tego kruszcu wzrosła o ponad 14%.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.