Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 01.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 1 lutego 2024 r.


Spis treści:


Mieszkańcy Izraela pozywają Binance

Kluczowa giełda kryptowalut otrzymała kolejny pozew sądowy. Tym razem powodami są poszkodowane rodziny w wyniku trwającego konfliktu militarnego na ziemiach Izraela i Palestyny. Binance zostało oskarżone o świadome wspieranie działań Hamasu i pośredniczenie w praniu pieniędzy. Sprawa wygląda na pierwszy rzut oka dość ironicznie, ale Binance faktycznie może mieć dodatkowe kłopoty z tego tytułu.

Czytaj więcej: Binance znów pozwane! Giełda kryptowalut wmieszana w konflikt militarny

Do nowego ATH bitcoina jest bliżej niż myślisz

Mark Yusko twierdzi, że inwestorzy już w ciągu najbliższych tygodni zdadzą sobie sprawę, że jednak rozsądnie jest postawić na króla kryptowalut, czym przyczynią się do wybicia jego kursu po nowy rekord. Jakby tak się zastanowić, to od obecnego ATH wcale nie dzieli go tak spora przepaść, by zakładać długi okres czasu na przebicie tego poziomu.

Czytaj więcej: Te czynniki doprowadzą bitcoina (BTC) do nowego ATH, według CEO Morgan Creek

Banki zaraz znów zaczną padać. Arthur Hayes pisze, jak się do tego przygotować

W zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych doszło do poważnego zatrzęsienia w sektorze bankowym, na którym skorzystał mocno bitcoin. Były CEO BitMEX prognozuje, że ten scenariusz powtórzy się już niebawem, a amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) wykona kilka zastrzyków dodatkowej płynności, by uratować zagrożone instytucje. To natomiast zdaniem Hayesa będzie kolejnym katalizatorem do nowego boomu na kryptowaluty, który napędzi ich rajd cenowy.

Czytaj więcej: Kryzys bankowy jest w drodze. Warto postawić na tego altcoina – sugeruje Arthur Hayes

Dyrektor Ripple okradziony na ponad 110 mln USD

Wczoraj doszło do największej jak dotąd kradzieży środków w 2024 roku. Ofiarą był jeden z dyrektorów Ripple, a nie bezpośredni portfel tego przedsiębiorstwa. Do sprawy odniósł się również Brad Garlinghouse, czyli dyrektor generalny emitenta XRP.

Czytaj więcej: CEO Ripple komentuje hack na 112 mln USD w XRP, które skradziono jednemu z dyrektorów

Nie będzie reaktywacji FTX, ale problem tkwi w czymś innym

Wczoraj prawnik reprezentujący zbankrutowaną giełdę kryptowalut poinformował sąd, jak wygląda sytuacja dot. jej reaktywacji oraz opracowany system spłat wierzycieli. Nie ma co ukrywać, że nie będzie to zbyt sprawiedliwe rozwiązanie, bowiem osoby, których środki utknęły na platformie otrzymają równowartość tych tokenów licząc na podstawie kursu z listopada 2022 roku. Wtedy to ceny większość cyfrowych aktywów były o wiele niższe.

Czytaj więcej: Kurs tokena giełdy FTX poleciał w dół w następstwie wczorajszego ogłoszenia

Tether odnotował w poprzednim kwartale rekordowe zyski

Dowodzona przez Paulo Ardoino firma opublikowała raport podsumowujący jej przychody w IV kwartale 2023 roku i wynika z niego, że zarobiła 2,85 miliarda dolarów netto. Inwestycje firmy w niektóre sektory opłaciły się bardzo mocno, a najnowszy raport rzuca już nieco mniejszy cień wątpliwości w kwestii jej rezerw.

Czytaj więcej: Tether z nowym rekordem! Firma jest na dużym finansowym plusie dzięki tym ruchom

Kursy kryptowalut 01.02.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.