Binance znów pozwane! Giełda kryptowalut wmieszana w konflikt militarny | Wiadomości | CrypS.

Binance znów pozwane! Giełda kryptowalut wmieszana w konflikt militarny

Jacek Walewski

Ofiary Hamasu pozywają Binance. Tak, nie regulujcie odbiorników! Osoby, które zostały poszkodowane przez terrorystów, twierdzą, że to wina giełdy kryptowalut. Mają rację czy chcą tylko wyłudzić pieniądze?


  • Ofiary Hamasu pozywają Binance.
  • Chodzi o to, że giełda CZ nie blokowała transakcji terrorystów.

Hamas współpracował z Binance?

Giełda kryptowalut Binance, jej były dyrektor generalny Changpeng Zhao, a także rządy Iranu i Syrii to podmioty, które zostały wymienione jako oskarżeni w pozwie złożonym przez trzy rodziny ofiar dotkniętych atakiem Hamasu na Izrael z 7 października 2023 roku.

Owe ofiary Hamasu to byli zakładnicy. Do tego dochodzą członkowie rodzin ofiar. Za wszystkie poniesione krzywdy domagają się teraz zadośćuczynienia od giełdy. Bazują w tym wypadku na amerykańskiej ustawie antyterrorystycznej, twierdząc, że oskarżeni udzielili terrorystom „znaczącej pomocy”. I nie strzępią języka. Pozew został już złożony w Sądzie Rejonowym Południowego Nowego Jorku w dniu 31 stycznia.

Oskarżona giełda Binance przeprowadziła liczne transakcje powiązane z Hamasem i powiązanymi z nim palestyńskimi grupami terrorystycznymi w okresie od 2017 r. do połowy 2023 r., zapewniając tajne narzędzie finansowe, które Binance celowo ukryło przed amerykańskimi organami regulacyjnymi

– czytamy w dokumencie.

Jak więc widać, chodzi o to, że giełda nie blokowała transakcji, jakie przeprowadzał Hamas. O powyższym wiemy już z wcześniejszych komunikatów władz USA.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych („DOJ”) i amerykańskie organy regulacyjne ujawniły, że przez lata Binance […] świadomie pozwalało nielegalnym podmiotom, w tym Hamasowi i innym grupom terrorystycznym, na omijanie amerykańskich przepisów i ograniczeń regulacyjnych związanych z finansowaniem terroryzmu.

Binance zapłaciło już karę za powyższe. Tyle że może okazać się, że tym samym otworzyło swoją puszkę Pandory. Niejako przyznając się do winy zainspirowało pozywających ją teraz ludzi do żądania zapłaty im odszkodowania.

Binance starało się ratować swój wizerunek

Firma założona przez CZ starała się poprawić swój wizerunek i po słynnym ataku Hamasu na Izrael z 7 października zamroziła w ciągu kilku dni konta powiązane z terrorystami. Trochę jednak za późno…

Ofiary i ich rodziny pozywają też rząd Iranu, który został oskarżony o bycie „wiodącym światowym sponsorem” Hamasu i międzynarodowego terroryzmu. Syrię oskarżano o podobne kwestie. Kraj ten dostarczył Hamasowi narkotyk Captagon, którego sprzedaż była źródłem finansowania grup terrorystycznych.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.