Te czynniki doprowadzą bitcoina (BTC) do nowego ATH, według CEO Morgan Creek | Wiadomości | CrypS.

Te czynniki doprowadzą bitcoina (BTC) do nowego ATH, według CEO Morgan Creek

Kiedy nowe ATH bitcoina

Założyciel oraz dyrektor generalny Morgan Creek Capital – Mark Yusko – prognozuje, że ​​bitcoin (BTC) dozna w obecnym roku gwałtownego wzrostu. W wywiadzie dla kanału Thinking Crypto stwierdził on, iż BTC może osiągnąć cenę co najmniej 100 tys. dol. do końca 2024 roku.


  • CEO Morgan Creek Capital zakłada, że BTC osiągnie 6-cyfrowy wynik w dolarze amerykańskim w obecnym roku,
  • Impulsem do wzrostów na wykresie czołowej kryptowaluty ma być rosnący popyt na bitcoiny przy ich ograniczonej podaży oraz dostępności na rynku.

Te czynniki wywindują cenę bitcoina

Mark Yusko zakłada, iż niebawem czołowa z kryptowalut będzie niebawem w stanie pobić swój nowy rekord wszech czasów. Co więcej, w najbardziej optymistycznym scenariuszu może to się zdarzyć w ciągu kilku dni.

Warto przypomnieć, iż dotychczasowe ATH cenowe na BTC zostało ustanowione w okolicy 68,7 tys. dol. za sztukę. Obecnie wirtualną walutę tę dzieli od tego poziomu ponad 38%. Jej aktualny kurs to 42,4 tys. dol. za monetę. Według dyrektora generalnego Morgan Creek Capital bitcoin ma szanse na to, aby dotrzeć do okolic 100 tys. dol. do końca 2024 r.

Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Co spowoduje tak silny wzrost wartości BTC? Wśród kluczowych czynników Mark Yusko wymienia ograniczoną ilość bitcoinów na rynku. Należy przypomnieć, iż podaż tej wirtualnej waluty jest limitowana. Przy wzroście popytu na to cyfrowe aktywo, jego cena powinna więc rosnąć.

Istotną rolę odgrywa w tym wszystkim zbliżający się halving bitcoina – wydarzenie w wyniku którego nagroda za każdy nowo wydobyty blok BTC zostanie podzielona na pół. W efekcie nowe BTC będą trafiać na rynek w jeszcze bardziej ograniczonej ilości niż dotychczas.

CEO Morgan Creek uważa, że inwestorzy rzucą się na czołową kryptowalutę, gdy zdadzą sobie sprawę z tego, iż ETF-y zaczną wyciągać z rynku więcej bitcoinów, niż na co dzień się wydobywa.

Banki centralne włączą BTC do swoich rezerw

Mark Yusko zakłada również, że ostatecznie instytucje bankowe otworzą się na BTC w taki sam sposób, jak przyjęły one chińską walutę renminbi.

Obok przedsiębiorca ten zwrócił uwagę na to, iż na początku wszystkie banki centralne posiadały złoto, a następnie zaczęły one przechowywać inne waluty, jako nośniki wartości. Ponadto wyszedł on z założenia, że jeżeli najpopularniejszy z kruszców jest warstwą bazową, a czołowa z kryptowalut nosi miano “cyfrowego złota”, w pewnym momencie mądrzy ludzie powiedzą: “wrzucę trochę pieniędzy w BTC”.

Kiedy nowe ATH bitcoinareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.