Projekt DeFi Popsicle Finance zwrócił ofiarom hacku 25 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Projekt DeFi Popsicle Finance zwrócił ofiarom hacku 25 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
kryptowaluty hacki blockchain

Platforma DeFi Popsicle ogłosiła zwrot pieniędzy ofiarom sierpniowego ataku, którzy w wyniku hacku stracili ponad 25 mln USD.

Zespół Popsicle najpierw obliczył ile tokenów ICE (wartych 29 dolarów za sztuke), jest potrzebnych do zwrotu pieniędzy ofiarom. Następnie, aby zaoszczędzić na opłatach za gaz, rozdał im tokeny nICE. Aby je wypłacić, użytkownicy muszą zamienić nICE na ICE na blockchainie Ethereum. Alternatywnie, mogą też stakować nICE i zarabiać pasywny dochód.

Użytkownicy, którzy zatrzymali 100% swoich tokenów nICE pomimo hacku otrzymają 20-procentowy bonus do głównego zwrotu. Projekt pozyskał zwrócone fundusze z własnej alokacji tokenów zespołu, a konkretnie z funduszy założyciela Daniele Sesta.

Więcej szczegółów dot. zwrotów można znaleźć na oficjalnym blogu projektu.

Token ICE zdołał się odbudować

Atak, oprócz drenażu funduszy platformy, spowodował również spadek wartości tokena ICE z 2,35 do 1,38 USD w ciągu 48 godzin. Jednak teraz jego cena zaczyna się regenerować. Od sierpnia moneta wzrosła o 1000% i obecnie handluje w okolicach 25 USD.

Wzrost ceny mógł być jednak spowodowany generalnie lepszym trendem rynkowym, a nie wyłącznie wysiłkami projektu.

kryptowaluty hacki blockchain

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.