Kryptowaluta Pi Network - Co to jest? SCAM? Opinie [Crypto 101] | CrypS.

Kryptowaluta Pi Network – Co to jest? SCAM? Opinie

4 min
Redakcja
pi network Altcoiny

Branża kryptowalut rozkwita w niesamowitym tempie. Niestety, coraz bardziej kreatywni stają się także oszuści. Przy każdym nowym blockchainie i monecie inwestorzy muszą brać pod uwagę ryzyko, że zostaną wykiwani. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o jednym z takich podejrzanych projektów. Przyjrzyjmy się co to jest Pi Network, jak działa kryptowaluta Pi, jakie ma opinie oraz co najważniejsze – odpowiemy na pytanie czy Pi Network to SCAM. Tak więc, zaczynajmy!


Spis treści:


Co to jest Pi Network?

Pi Network to projekt założony w 2019 roku przez studentów Uniwersytetu Stanforda Nicolasa Kokkalisa i Chengdiao Fana. Pi Network to aplikacja, moneta i, co najbardziej kontrowersyjne schemat MLM.

Na oficjalnej stronie Pi Network zespół twierdzi, że aplikacja służy do wydobywania kryptowalut na smartfonie. Co więcej zapewnia, że wcale nie obciąża to baterii.

Jeśli znasz się na wydobywaniu kryptowalut, to wiesz, że proces ten wymaga drogiego, specjalistycznego sprzętu, który pochłania energię w niemal niebotycznym tempie. Sam koszt wydobycia kryptowalut sprawia, że tego typu inwestycja nie jest dostępna dla każdego. Pi Network przyciąga jednak ludzi ponieważ oferuje możliwość kopania kryptowaluty na smartfonie, który znajduje się w kieszeni większości ludzi.

W aplikacji Pi Network możesz wydobywać kryptowaluty i monitorować cały proces. Jest to darmowa aplikacja dostępna zarówno dla urządzeń z systemem Android, jak i iOS. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Aplikacja Pi Network – jak działa?

Po zainstalowaniu aplikacji Pi Network, trzeba zarejestrować konto za pomocą Facebooka lub numeru telefonu. Następnie musimy podać swoje swoje imię i nazwisko, utworzyć nazwę użytkownika i podać hasło do konta. Ostatnią rzeczą jest zapoznanie się z krótkim samouczkiem. Po jego obejrzeniu można już rozpocząć korzystanie z aplikacji.

aplikacja pi network

Nie da się ukryć, że aplikacja Pi jest dość prosta. Nie znaczy to jednak, że jest słaba. Możesz za jej pomocą szybko sprawdzić zarobki z wydobycia, przeczytać dokumentację Pi i zapoznać się z sekcją FAQ. Aby kontynuować wydobycie za pomocą Pi Network, musisz wchodzić w interakcję z aplikacją co 24 godziny.

Już po zalogowaniu się do aplikacji Pi zauważysz, że częścią sieci są zaproszenia i afiliacja. Podczas rejestracji jesteś pytany, czy ktoś zaprosił cię, a po zalogowaniu się, możesz użyć linku, aby polecić innym Pi Network. Nacisk na zaproszenia wynika z faktu, że można wydobywać monety Pi tylko wtedy, gdy zostałeś skierowany do aplikacji przez kogoś innego. Z kolei jeśli zaprosisz kolejnych członków, zarobisz jeszcze więcej Pi.

W Pi Network istnieją różne role. Jako Pioneer można kopać Pi codziennie przez naciśnięcie przycisku w aplikacji co 24 godziny. Aby zostać Contributor, musisz zaprosić trzy do pięciu osób. Wówczas uzyskasz dodatkowe 0,2 PI co godzinę. Jako Ambasador będziesz musiał użyć swojego kodu polecającego, aby zaprosić nowych członków do aplikacji. Za każdym razem, gdy zwerbujesz nowego członka, otrzymasz 25% bonusu górniczego.

Najwyższa rola to Node. Pasuje bardziej do formy typowego wydobycia kryptowalut, podczas którego węzeł używa swojego komputera do zatwierdzania transakcji na blockchainie.

Zaproszenia i różne poziomy profili wskazują na to, że Pi Network to klasyczny MLM (tą kwestię omówimy w kolejnych sekcjach).


Nie wiesz jeszcze czym jest bitcoin?

Zacznij od podstaw i zapoznaj się z naszym poradnikiem, w którym dowiesz się czym są kryptowaluty.


Czym jest kryptowaluta Pi? Cena, Kurs, Prognozy

Kryptowaluta Pi jest natywną monetą blockchaina Pi Network i może być wydobywana za pośrednictwem aplikacji Pi. Ponieważ Pi jest kryptowalutą, występuje na blockchainie. Pi blockchain wykorzystuje mechanizm konsensusu znany jako Stellar Consensus Protocol, pierwotnie opracowany dla blockchaina Stellar (XLM).

Kurs Pi Network wynosi w momencie pisania tego tekstu około 46 USD. Należy pamiętać, że ceny kryptowalut stale się zmieniają.

pi network kurs

Jeśli chodzi o prognozy Pi Network to nie są one zbyt optymistyczne. Kryptowaluta Pi zaliczyła już ogromny spadek od swojego ATH. Co więcej nie niesie ona zbyt dużej wartości, gdyż sam projekt przypomina klasyczny MLM.

Oprócz działania jako nagroda górnicza, Pi ma również użyteczność w sieci Pi jako forma płatności za opłaty transakcyjne. Monety Pi nie są jednak obecnie dostępne na żadnej legalnej giełdzie. Sieć jest bowiem nadal w Enclosed Mainnet. To ogranicza wykorzystanie Pi.

Czy Pi Network to SCAM? Opinie

Jedną z największych kontrowersji wokół Pi Network jest to, że jest to system marketingu wielopoziomowego (MLM). Systemy MLM wymagają, aby to osoby z systemu rekrutowały nowych członków (lub pracowników). Nowe rekrutacje nie są obsługiwane przez osoby zatrudnione bezpośrednio przez firmę. W zamian za rekrutację otrzymuje się zachętę w postaci kryptowaluty Pi. Wiele osób uważa więc, że Pi Network to scam lub inaczej piramida finansowa.

Inną szczególnie wątpliwą kwestią dot. Pi Network jest fakt, że nie można wypłacić swoich zysków z wydobycia (w tej chwili). To dlatego, że jak już wcześniej wspomnieliśmy Pi Network jest obecnie w fazie Enclosed Mainnet. Podczas gdy deweloperzy Pi twierdzą, że sieć zostanie zaktualizowana do Open Mainnet w przyszłości, nie podano jeszcze żadnej konkretnej daty.

Kryptowaluta Pi nie jest również notowana na żadnych giełdach, co może skłaniać do kwestionowania zasadności projektu. Ale to dlatego, że Pi Network jest obecnie w Enclosed Mainnet, a nie Open Mainnet. Sieć Pi wydała ostrzeżenie pod koniec 2022 roku. Zespół twierdził, że niektóre giełdy listują Pi bez posiadania do tego prawa.

Pi Network używa również KYC (Know Your Customer) do weryfikacji tożsamości nowych użytkowników. Ci, którzy przejdą proces KYC, zostaną rzekomo zaproszeni do Open Mainnet. Wydaje się to być dobrą wiadomością ze strony Pi Network. Mimo to agresywny marketing aktualizacji Open Mainnet w mediach społecznościowych wzbudza podejrzenia.

Podczas gdy struktura MLM Pi Network jest nieco niepokojąca, sama aplikacja nie niesie obecnie żadnego stwierdzonego ryzyka. Nie musisz podawać żadnych informacji ani inwestować żadnych funduszy, aby wydobyć Pi. Jednak jak wspomnieliśmy wcześniej, musisz podać swój numer telefonu lub połączyć swoje konto na Facebooku.

Podsumowanie

Dopóki Pi Network nie uruchomi Open Mainnet, nie wiadomo, czy ludzie będą mogli wycofać swoje wydobyte fundusze PI i np. sprzedać je na giełdzie. Struktura marketingu wielopoziomowego projektu jest również powodem do niepokoju. Czas pokaże, czy Pi Network to scam, czy też legalny projekt.


Pi Network - FAQ

Co to jest Pi Network?

Pi Network to platforma kryptowalutowa oparta na protokole Stellar, która umożliwia użytkownikom wydobywanie kryptowaluty o nazwie “Pi” za pomocą swoich smartfonów. Platforma została stworzona przez trzech naukowców z uniwersytetu Stanford. Warto jednak dodać, że póki co nie istnieje rynek wymiany dla tej kryptowaluty.

Czy Pi Network jest bezpieczne?

Opinie na temat Pi Network są mieszane. Niektórzy uważają, że jest to innowacyjny projekt z potencjałem, podczas gdy inni są sceptyczni co do jego wartości i zarzucają mu, że może być schematem piramidalnym. Ważne jest, aby przeprowadzić własne badania przed podjęciem decyzji o dołączeniu do projektu.

Jak dołączyć do Pi Network?

Aby dołączyć do Pi Network, musisz pobrać aplikację na swój smartfon (dostępną na Androida i iOS), zarejestrować się, użyć kodu polecającego (jeśli masz), a następnie zacząć wydobywać Pi poprzez włączenie aplikacji raz dziennie.

Czy Pi Network to scam?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy Pi Network to scam. Jego twórcy przedstawiają projekt jako innowacyjną platformę kryptowalutową, która umożliwia wydobywanie kryptowaluty Pi na smartfonach. Istnieje jednak wiele osób, które są sceptyczne wobec projektu i uważają, że może być to scam lub schemat piramidalny.

Ważne jest, aby każdy zainteresowany uczestnictwem w Pi Network przeprowadził własne badania i ocenił ryzyko związane z inwestowaniem w tę platformę. Zaleca się także śledzenie rozwoju projektu i opinii ekspertów z branży kryptowalut, aby uzyskać lepsze zrozumienie jego wiarygodności.reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.