Jak kupować altcoiny kartą debetową/kredytową w 5 prostych krokach? [Crypto 101] | CrypS.

Jak kupować altcoiny kartą debetową/kredytową w 5 prostych krokach?

4 min
Redakcja
jak kupić kryptowaluty kartą kredytową Binance

Na rynku pojawia się okazja, a ty chciałbyś z niej skorzystać? W takim wypadku może okazać się, że wpłata środków na giełdę np. zwykłym przelewem bankowym trwa zbyt długo. Zastanawiasz się co zrobić w takiej sytuacji? Najszybszą metodą złożenia depozytu będzie skorzystanie z karty debetowej/kredytowej. W dzisiejszym poradniku wyjaśnimy Ci jak w pięciu prostych krokach kupić altcoiny kartą na giełdzie Binance. Najpierw jednak przeanalizujemy jakie opłaty obowiązują podczas takiej transakcji. Tak więc, zaczynamy!


Spis treści:


Zakup kryptowalut kartą – z jakimi opłatami się wiąże?

Chociaż wpłata środków na Binance kartą to najszybsza opcja złożenia depozytu, jest również droższa niż inne metody płatności. Zwłaszcza dlatego, że Binance nie obsługuje naszej lokalnej waluty fiat – PLN. Oprócz tradycyjnej opłaty transakcyjnej pobieranej przez giełdę, będziesz musiał też ponieść koszt transakcji zagranicznej (przewalutowania) oraz opcjonalnie opłatę za zaliczkę gotówkową. Ile mogą wynieść te wszystkie dodatkowe prowizje?

 • Opłata transakcyjna – Jest to opłata, którą pobiera giełda. Zazwyczaj jest ona określana jako procent wpłacanej kwoty i jest znacznie wyższa niż w przypadku innych metod płatności. Na Binance opłata transakcyjna od wpłaty zrealizowanej przy użyciu karty wynosi maksymalnie 2%. Jeżeli całkowity koszt zakupu kryptowaluty wyniesie więcej, oznacza to, że dodatkowe prowizje naliczył też Twój bank.
 • Opłata za zaliczkę gotówkową – Zaliczka gotówkowa na karcie kredytowej to opcja oferowana przez wielu dostawców. Zasadniczo jest to krótkoterminowa pożyczka, w ramach której pożyczający może otrzymać gotówkę lub jej równowartość, zazwyczaj do wysokości 20% lub 30% dostępnego limitu kredytowego na karcie. Dostawcy kart zazwyczaj pobierają za taką usługę ok. 3-5% wartości transakcji. Niemniej jednak kupując altcoiny na Binance nie masz się o co obawiać. Giełda ta akceptuje bowiem tylko karty VISA i MasterCard, które nie doliczają opłat za zaliczkę gotówkową.
 • Opłata za transakcję zagraniczną – Operator Twojej karty lub bank może też doliczyć pewną opłatę jeżeli Twoja płatność jest dokonywana w walucie obcej. Binance nie obsługuje jednak polskiej złotówki, tak więc altcoiny będziesz musiał kupić za pomocą np. USD lub EUR. W takim wypadku może się okazać, że za operację zapłacisz kilka procent więcej (zazwyczaj 3%), ponieważ będziesz musiał ponieść koszt opłaty za transakcję zagraniczną. Alternatywą może być karta wielowalutowa, którą oferują banki. Wówczas kurs przeliczenia złotówki na inną walutę jest dużo korzystniejszy.

Dlaczego warto kupować kryptowaluty kartą? 3 powody

Chociaż zakup kryptowalut przy pomocy karty może okazać się droższy niż w przypadku innych metod płatności, ma on także swoje zalety. Po pierwsze, cały proces jest intuicyjnie prosty. Po drugie, Twoje kryptowaluty znajdą się w portfelu spot giełdy Binance niemal natychmiastowo. Po trzecie, jeśli posiadasz kartę kredytową będziesz mógł upolować okazję nie dysponując gotówką w ręku.

 • Szybkość – Płatność kartą odbywa się natychmiastowo. Oznacza to, że korzystając z niej już nigdy nie umknie Ci żadna okazja. Przelew bankowy może być księgowany nawet kilka dni, a jak dobrze wiemy, rynek kryptowalut może w takim okresie fluktuować nawet o kilkadziesiąt procent. Tak więc, może okazać się, że te kilka procent więcej, które zapłaciłeś w prowizjach, zwróci się, ponieważ uda Ci się złapać „dip”.
 • Prostota – Zakup kryptowalut kartą na Binance jest intuicyjny do tego stopnia, że z procesem tym powinien poradzić sobie nawet laik. Całość sprowadza się do wykonania zaledwie kilku prostych kroków, które rozpiszemy w następnej sekcji tego poradnika.
 • Brak gotówki – Zapewne nie raz znalazłeś się w sytuacji, kiedy rynek stwarzał okazję, a ty nie mogłeś z niej skorzystać, ponieważ wciąż czekałeś na wypłatę. Kupując altcoiny kartą kredytową na Binance, nie musisz martwić się o przegapioną szansę. Zakupy będziesz mógł zrobić nawet wtedy kiedy nie będziesz posiadał wolnych środków. Pamiętaj jednak, że w razie opóźnień ze spłatą debetu karty, możesz narazić się na wysokie prowizje ze strony Twojego banku. Zawsze podchodź więc do kwestii pożyczania pieniędzy na inwestycje z maksymalną ostrożnością i zastanów się 3 razy, czy aby na pewno to dobry pomysł, szczególnie jeśli mówimy o tak ryzykowanych inwestycjach jak kryptowaluty.

Jak kupować bitcoiny/altcoiny kartą na Binance? Poradnik krok po kroku

Kupowanie bitcoinów lub altcoinów kartą na Binance jest bardzo łatwe i intuicyjne. Niemniej jednak przygotowaliśmy dla was poradnik krok po kroku okraszony screenshotami, po to, aby upewnić się, że nawet osoba, która nigdy wcześniej nie miała styczności z płatnościami cyfrowymi da sobie radę. Tak więc, jeżeli chcesz kupić altcoiny kartą na Binance wykonaj pięć poniższych kroków:

 1. Przejdź na stronę Binance i zaloguj się na swoje konto. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz musisz najpierw się zarejestrować i przejść weryfikację KYC. Możesz to zrobić klikając w ten link i postępując według wyświetlanych instrukcji. Po pomyślnym zalogowaniu, u góry ekranu na stronie głównej Binance najedź kursorem myszki na [Kup Krypto] i z rozwijanego menu wybierz opcję [Karta Debetowa/Kredytowa]. Możesz też po prostu kliknąć tutaj, a zostaniesz od razu przeniesiony w odpowiednie miejsce.
 2. binance karta kredytowaTeraz wybierz kryptowalutę, którą chcesz nabyć, kwotę oraz walutę fiat, za pomocą której chcesz dokonać płatności.wybór kryptowaluty
 3. Kolejnym krokiem jest podłączenie karty. Aby to zrobić kliknij [Dodaj nową kartę]. Teraz w odpowiednich polach wpisz jej dane oraz adres rozliczenia. Jeżeli uzupełniłeś wszystko poprawnie, po raz kolejny naciśnij [Dodaj kartę].
 4. Sprawdź jeszcze raz czy poprawnie wpisałeś kwotę zakupów oraz czy zgadza się kryptowaluta i waluta fiat. Jeżeli wszystko jest ok, potwierdź zlecenie.
 5. Ostatnią rzeczą, którą będziesz musiał zrobić to potwierdzenie transakcji OTP po stronie banku. W tym celu będziesz musiał wejść do swojej aplikacji bankowej. Jeżeli uda Ci się to zrobić, to tyle. Zakupione przez ciebie kryptowaluty pojawią się natychmiastowo w Twoim portfelu spot na Binance.

Podsumowanie

Zakupy kryptowalut kartą to świetny pomysł w sytuacji, kiedy rynek stwarza okazję, a Ty chcesz ją wykorzystać. Niemniej jednak jeśli nie ma potrzeby, aby Twój przelew został zrealizowany natychmiastowo powinieneś rozważyć inne, tańsze metody depozytu. Pamiętaj też, że zaciągając dług na karcie kredytowej możesz narazić się na ogromne prowizje ze strony Twojego banku. Zwłaszcza jeśli masz problemy z punktualną spłatą,

reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.