Binance P2P: Jak kupić Bitcoin na 3 sposoby [Crypto 101] | CrypS.

Binance P2P: Jak kupić Bitcoin na 3 sposoby

4 min
Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
kupowanie Bitcoinów na Binance P2P Binance

Platformy handlu kryptowalutami typu peer-to-peer (P2P) umożliwiają użytkownikom bezpośredni handel między sobą, eliminując w ten sposób pośrednika. Operator platformy z kolei działa jako dostawca usługi escrow, aby zapewniać bezpieczeństwo aktywów. Na świecie istnieje wiele giełd P2P, jednak to Binance P2P ma najlepszą reputację i przetwarza największe wolumeny. Co więcej, obsługuje ona co najmniej 70 walut fiat i ponad 350 metod płatności. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci 3 sposoby kupowania Bitcoinów na platformie Binance P2P – Strefę Ekspresową, P2P oraz Blokową. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej nt. giełd P2P zajrzyj do naszego innego obszernego przewodnika, który znajdziesz pod tym linkiem.

Binance P2P – co to jest dlaczego warto korzystać z tej platformy?

Binance P2P (link) to platforma transakcyjna typu peer-to-peer. Pozwala ona użytkownikom Binance na dokonywanie transakcji między sobą przy użyciu walut fiat. Korzystanie z Binance P2P niesie za sobą sporo korzyści. Oto niektóre z nich:

 • Zerowe opłaty – Na Binance P2P możesz wymieniać kryptowaluty całkowicie za darmo. Jest to wyraźna przewaga nad konkurencją, która zawsze chce ukroić kawałek swojego tortu.
 • Setki metod płatności – Na Binance P2P, możesz wybierać spośród ponad 300 metod płatności, które pozwolą Ci odebrać pieniądze na całym świecie.
 • Bezpieczny escrow – Binance P2P posiada mechanizm przechowywania wszystkich środków kryptowalutowych biorących udział w transakcji. Tak więc transakcje nie są zakończone, dopóki obie strony nie dopełnią swojego obowiązku. Binance w ten sposób chroni Cię przed oszustwami.
  Minusem usługi escrow jest konieczność korzystania z pośredników. Fakt, że scentralizowana instytucja przechowuje Twoje środki delikatnie mija się z samą ideą cyfrowych aktywów.
 • Wysoka płynność – Binance jest największą giełdą kryptowalut świecie. W związku z tym nawet jej kanał P2P oferuje bardzo wysoką płynność.
 • Integracja z ekosystemem Binance – Jak zapewne już wiesz, Binance to ogromny ekosystem, od blockchaina po giełdę. Korzystając z Binance P2P możesz trzymać swoje środki na tej samej platformie, wykorzystując je na różne sposoby.
 • Weryfikacja użytkowników – Binance P2P wyznacza wysokie standardy dla swoich sprzedawców. Osoby z negatywnymi opiniami zostaną wyrzucone z platformy. Użytkownicy będą więc mieli dostęp tylko do najlepszych sprzedawców.
 • Szybkie transakcje – Transakcja P2P na Binance trwa tylko 15 minut lub krócej.

Binance P2P

Jak już wcześniej wyjaśniliśmy, Binance P2P pozwala na bezpośredni zakup kryptowalut pomiędzy dwoma użytkownikami. Cały proces jest jednak bezpieczny i w pełni intuicyjny. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

 1. Wejdź na Binance, najedź na “Handluj” i kliknij “P2P” w górnej nawigacji. Alternatywnie możesz przejść od razu do Binance P2P klikając w ten link.
  bitcoin p2p
 2. Kliknij “Kup” lub “Sprzedaj” i wybierz walutę, którą chcesz kupić lub sprzedać. Przefiltruj wyniki według ceny i wybierz metodę płatności w rozwijanym menu.
  rynki p2p
 3. Wprowadź kwotę (w swojej walucie) lub ilość (w kryptowalucie), którą chcesz kupić/sprzedaj i kliknij “Kup” lub “Sprzedaj”.
  kup - p2p
 4. Teraz w zależności od tego czy kupujesz , czy sprzedajesz kryptowaluty, Ty lub Twój kontrahent będziecie musieli wykonać przelew. W tym momencie Binance zablokuje kryptowaluty w bezpiecznym escrow.
 5. Po dokonaniu płatności przez kupującego, pojawi się możliwość uwolnienia transakcji. Jeśli sprzedajesz kryptowaluty, upewnij się, że rzeczywiście otrzymałeś płatność, za pomocą prawidłowej aplikacji/metody płatności. Po potwierdzeniu otrzymania pieniędzy od kupującego, naciśnij “Potwierdź wydanie” i “Potwierdź”.

Binance P2P – Strefa Ekspresowa

Tryb Ekspresowy Binance P2P pozwala użytkownikom na bezpośrednie składanie zleceń. Wystarczy, że wprowadzą kwotę w fiatach lub kryptowalutach oraz wybiorą preferowaną metodę płatności. Zlecenie zostanie dopasowane na podstawie najlepszej oferty dostępnej aktualnie na Binance P2P. Wszystko to odbywa się w zaledwie kilku prostych krokach.

 1. Wejdź na stronę Binance P2P.
 2. Teraz wybierz zakładkę “Ekspresowy”. Znajduje się ona w lewym górnym rogu. Kliknij “Kup” lub “Sprzedaj” oraz wpisz odpowiednią kwotę w walucie fiducjarnej lub ilość kryptowalut.
  binance p2p express
 3. Po kliknięciu “Kupuj z 0 opłatą” lub “Sprzedaj z 0 opłatą”, system automatycznie utworzy zlecenie, które odpowiada Twoim wymaganiom.

Zlecenia są dopasowywane w oparciu o najlepszą cenę kryptowaluty dostępną na Binance P2P.

Binance – Strefa Blokowa

Transakcje blokowe to generalnie transakcje obejmujące duże kwoty pieniędzy. Od zawsze był to bardzo ważny element tradycyjnych rynków jeszcze przed powstaniem cyfrowych aktywów. W przypadku akcji, tego typu transakcje są przeprowadzane przy pomocy pośrednika, którą jest platforma handlu blokowego. Zadaniem tego pośrednika jest ułatwienie transakcji przy jak najmniejszym wpływie na cenę rynkową aktywa. W ten sposób inwestor może sprzedać swoje zasoby po takiej cenie jaką ustalił.

Jeżeli chodzi o świat kryptowalut, najlepszym tego typu pośrednikiem jest właśnie Binance P2P. Choć mogłoby się wydawać, że jest to niemożliwe, platforma ta również obsługuje duże transakcje. W tym celu przygotowała nawet specjalną strefę blokową, która pozwala znaleźć kontrahentów do poważnych “interesów”.

Strefa Blokowa Binance P2P niesie za sobą sporo korzyści. Oto one:

 • Uniknięcie poślizgu – Sprzedaż dużej ilości kryptowalut w jednym zleceniu może być trudna. Jeżeli wystawisz na rynku dużą ilość aktywów, może okazać się że podczas transakcji wystąpi poślizg, który spowoduje, że sprzedaż odbędzie się po niższej cenie niż oczekujesz. Taka sytuacja ma najczęściej miejsce w przypadku rynków o niskim wolumenie.
 • Szybkie transakcje – Jedną ze strategii uniknięcia poślizgu jest sprzedaż kryptowalut w małych ilościach lub ustawienie zleceń z limitem. Metoda ta niesie jednak spore ryzyko. Im dłużej czekasz na wypełnienie zlecenia, tym większa szansa, że cena zmieni się na Twoją niekorzyść. Za pomocą strefy blokowej na Binance P2P możesz wykonać ogromne zlecenia w ciągu kilku minut. Nie musisz przy tym cały dzień obserwować wykresów.
 • Setki metod płatności i zerowe opłaty – Binance P2P obsługuje transakcje blokowe dla ponad 300+ metod płatności i ponad 70+ walut fiat. Co więcej, przy sprzedaży kryptowalut nie pobiera od Ciebie żadnej prowizji.

Transakcje blokowe dokonywane są w taki sam sposób jak w przypadku tradycyjnego rynku P2P od Binance. Różnica jest jednak taka, że sprzedawcy zweryfikowani i sprawdzeni do dokonywania dużych transakcji, będą mieli przy swoim nicku fioletowy diament albo żółtą plakietkę.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.