Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 31.05.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 31.05.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 31.05.21]
 • Sabrent wypuści najlepszy dysk SSD do kopania kryptowaluty Chia
  Sabrent ogłosił wydanie specjalistycznej serii dysków SSD do wydobywania natywnej kryptowaluty od Chia Network. Firma nie udostępniła jeszcze cen i dostępności nowych produktów, ale twierdzi, że będzie to najlepszy wybór dla górnikow XCH, biorąc pod uwagę efektywność i koszta urządzeń. 
 • DOJ przejął 17 bitomatów i skazał operatora nielegalnej działalności
  Zgodnie z informacjami od Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) policja przejęła 17 bankomatów Bitcoin, a także kilka kryptowalut, skazując operatora całej działalności na 2 lata więzienia.
 • Sędzia odmawia SEC dostępu do korespondencji prawnej Ripple
  Sąd uniemożliwił amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dostęp do zapisów porad prawnych, dotyczących statusu XRP jako papieru wartościowego.
 • Władze USA planują zmusić firmy kryptograficzne do przesyłania danych o klientach
  Departament Skarbu USA zaproponował rozszerzenie wymogów sprawozdawczych dla brokerów w odniesieniu do kryptowalut. Zdaniem departamentu wraz z rozwojem rynku aktywów cyfrowych podatnicy mogli uniknąć płacenia podatków. firmy będą zobowiązane do przekazywania informacji o beneficjentach rachunków do międzynarodowej sieci wymiany informacji, której członkiem są Stany Zjednoczone.
 • HDFC Bank wysyła indyjskim klientom ostrzeżenia
  Według informacji przekazywanych przez BloombergQuint, bank centralny Indii oraz dostawcy usług związanych z kartami płatniczymi ostrzegają przed transakcjami kryptowalutowymi. Z kolei klienci HFDC Bank otrzymują wiadomości e-mail przestrzegające przed transakcjami kryptowalutowymi.
 • Krok w stronę mniejszej anonimowości kryptowalut
  Departament Skarbu USA zaproponował zmiany w przepisach, zgodnie z którymi giełdy kryptowalut, dostawcy usług powierniczych oraz hostowanych portfeli będą zobowiązani zgłaszać swoich klientów. Niemieckie ministerstwo finansów podąża dokładnie tą samą ścieżką i zapowiada walkę z anonimowością kryptowalut.
 • Kolejny projekt BSC zhackowany
  30 maja zhackowano kolejny projekt zbudowany na Binance Smart Chain (BSC), którym jest Belt Finance. Metoda nie jest niczym nowym. Hakerzy po raz kolejny wykorzystali pożyczkę flash. Łączna strata tym razem szacowana jest na 6,2 mln dolarów w BUSD.
 • W związku z chińskim zakazem, trudność kopania BTC spadła o 16%
  Trudność kopania Bitcoina spadła w niedzielę o 16%, co jest najostrzejszym spadkiem w tym roku. Korekta sugeruje, że chińscy górnicy odłączają swoje koparki od prądu, spodziewając się dalszych ograniczeń ze strony rządu.
 • Popularność górnictwa w Argentynie gwałtownie rośnie
  Mieszkańcy Argentyny skorzystali z niskich cen energii elektrycznej i zaczęli zarabiać na wydobywaniu bitcoinów. Każdego roku mieszkańcy Argentyny tracą około połowy swoich oszczędności z powodu inflacji. Prawo pozwala im kupować tylko 200 dolarów miesięcznie. W 2020 roku zainteresowanie bitcoinem w Argentynie osiągnęło szczyt w związku z pogarszającą się sytuacją gospodarczą.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 31.05.21]
reklama
reklama