HDFC Bank wysyła klientom ostrzeżenia przed transakcjami kryptowalutowymi | Wiadomości | CrypS.

HDFC Bank wysyła klientom ostrzeżenia przed transakcjami kryptowalutowymi

Mariusz Przepiórka
Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowaluty

Według informacji przekazywanych przez BloombergQuint, bank centralny Indii oraz dostawcy usług związanych z kartami płatniczymi ostrzegają przed transakcjami kryptowalutowymi. Z kolei klienci HFDC Bank otrzymują wiadomości e-mail przestrzegające przed transakcjami kryptowalutowymi.

Sytuacja regulacji kryptowalut w Indiach

Jeden z indyjskich inwestorów kryptowalutowych podzielił się otrzymaną wiadomością e-mail o treści: „Zauważyliśmy, że Twoje konto prawdopodobnie zawiera transakcje związane z wirtualną walutą, które nie są dozwolone zgodnie z wytycznymi Banku Rezerw Indii”.

Inwestorzy wyrażali swoje zaskoczenie otrzymanymi wiadomościami m.in. na Twitterze. W mailu czytamy również, że użytkownicy z możliwymi transakcjami kryptowalutowymi powinni udać się do najbliższego oddziału. Niezastosowanie się do prośby, zmusi bank do ograniczenia transakcji na koncie użytkownika bez dodatkowego powiadomienia.

Dostawca rozwiązań płatniczych SBI Card również wysłał e-mail z ostrzeżeniem do swoich użytkowników. W mailu do użytkowników napisał, że używanie kart kredytowych do transakcji na platformach handlujących wirtualnymi walutami może prowadzić do zawieszenia lub anulowania karty kredytowej SBI zgodnie z zawartą umową.

Indie nadal nie potrafią określić swojego podejścia do branży kryptowalutowej. Ostatnie dyskusje w tym kraju koncentrują się nad wprowadzeniem zakazu prywatnego posiadania kryptowalut, a także na możliwym wprowadzeniu cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Sąd Najwyższy Indii wcześniej anulował zakaz Banku Rezerw Indii dotyczący kryptowalut, jednak bank centralny nadal jest instytucją, która decyduje o regulacji aktywów cyfrowym w Indiach.

Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowaluty
reklama
reklama