HDFC Bank wysyła klientom ostrzeżenia przed transakcjami kryptowalutowymi | Wiadomości | CrypS.

HDFC Bank wysyła klientom ostrzeżenia przed transakcjami kryptowalutowymi

Mariusz Przepiórka
Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowaluty

Według informacji przekazywanych przez BloombergQuint, bank centralny Indii oraz dostawcy usług związanych z kartami płatniczymi ostrzegają przed transakcjami kryptowalutowymi. Z kolei klienci HFDC Bank otrzymują wiadomości e-mail przestrzegające przed transakcjami kryptowalutowymi.

Sytuacja regulacji kryptowalut w Indiach

Jeden z indyjskich inwestorów kryptowalutowych podzielił się otrzymaną wiadomością e-mail o treści: „Zauważyliśmy, że Twoje konto prawdopodobnie zawiera transakcje związane z wirtualną walutą, które nie są dozwolone zgodnie z wytycznymi Banku Rezerw Indii”.

Inwestorzy wyrażali swoje zaskoczenie otrzymanymi wiadomościami m.in. na Twitterze. W mailu czytamy również, że użytkownicy z możliwymi transakcjami kryptowalutowymi powinni udać się do najbliższego oddziału. Niezastosowanie się do prośby, zmusi bank do ograniczenia transakcji na koncie użytkownika bez dodatkowego powiadomienia.

Dostawca rozwiązań płatniczych SBI Card również wysłał e-mail z ostrzeżeniem do swoich użytkowników. W mailu do użytkowników napisał, że używanie kart kredytowych do transakcji na platformach handlujących wirtualnymi walutami może prowadzić do zawieszenia lub anulowania karty kredytowej SBI zgodnie z zawartą umową.

Indie nadal nie potrafią określić swojego podejścia do branży kryptowalutowej. Ostatnie dyskusje w tym kraju koncentrują się nad wprowadzeniem zakazu prywatnego posiadania kryptowalut, a także na możliwym wprowadzeniu cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Sąd Najwyższy Indii wcześniej anulował zakaz Banku Rezerw Indii dotyczący kryptowalut, jednak bank centralny nadal jest instytucją, która decyduje o regulacji aktywów cyfrowym w Indiach.

Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.