Najlepszy dysk SSD do kopania kryptowaluty od Chia Network

Sabrent wypuści najlepszy dysk SSD do kopania kryptowaluty Chia

Konrad Juszczyk
chia

Sabrent ogłosił wydanie specjalistycznej serii dysków SSD do wydobywania natywnej kryptowaluty od Chia Network.

Czym jest Chia?

XCH od Chia Network to stosunkowo nowa kryptowaluta oparta na modelu „Proof of Space” i „Proof of Time”, która różni się od tradycyjnych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, wykorzystujących „Proof of Work”, oraz „Proof of Stake”. Chia jest reklamowana jako bardziej przyjazna dla środowiska, ponieważ proces wykonywania obliczeń na urządzeniach pamięci masowej (HDD, SSD) nie zużywa dużo energii w porównaniu z tradycyjnym kopaniem, wykorzystującym moc GPU oraz CPU.

Blockchain Chia jest jednym z najnowszych, który wyszedł na rynek kryptograficzny, mocno zwiększając popyt na dyski SSD. Chia dąży do tego, aby być bardziej wydajnym niż Bitcoin, wykorzystując nieużywaną przestrzeń SSD i HDD do weryfikacji transakcji.

Nowości od Sabrent

Proces kopania XCH jest bardzo obciążający dla dysków SSD. Niektóre z najlepszych urządzeń mogą przetrwać zaledwie kilka tygodni, zanim przysłowiowo umrą. Firma Sabrent pojawiła się ze swoimi dyskami SSD Plotripper i Plotripper Pro zaprojektowanymi z myślą właśnie o wydobywaniu Chia.

Na nowe produkty składają się: dysk SSD PlotRipper o pojemności 2TB i 10000 TBW (zapisanych terabajtów), oraz dwa rodzaje dysku SSD PlotRipper Pro o pojemności 1 TB i 2 TB, odpowiednio posiadających 27000 i 54000 TBW. Według producenta dzięki nowym dyskom SSD zbudowanym specjalnie do wydobywania monety od Chia Network nie musisz się już obawiać o awarię dysku.

Nowe dyski SSD od Sabrent do kopania kryptowaluty Chia

Sabrent nie udostępnił jeszcze cen i dostępności nowych produktów, ale twierdzi, że będzie to najlepszy wybór dla górnikow XCH, biorąc pod uwagę efektywność i koszta urządzeń. Model PlotRipper ma być odpowiednikiem maszyn ASIC, pod względem renomy i jakości. Warto podkreślić, że ostatnio Chia Network zebrała w rundzie finansowania 61mln USD, przez co wycena firmy wyniosła około 500mln USD.

chia
reklama
reklama