Najlepszy dysk SSD do kopania kryptowaluty od Chia Network

Sabrent wypuści najlepszy dysk SSD do kopania kryptowaluty Chia

Konrad Juszczyk
chia

Sabrent ogłosił wydanie specjalistycznej serii dysków SSD do wydobywania natywnej kryptowaluty od Chia Network.

Czym jest Chia?

XCH od Chia Network to stosunkowo nowa kryptowaluta oparta na modelu „Proof of Space” i „Proof of Time”, która różni się od tradycyjnych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, wykorzystujących „Proof of Work”, oraz „Proof of Stake”. Chia jest reklamowana jako bardziej przyjazna dla środowiska, ponieważ proces wykonywania obliczeń na urządzeniach pamięci masowej (HDD, SSD) nie zużywa dużo energii w porównaniu z tradycyjnym kopaniem, wykorzystującym moc GPU oraz CPU.

Blockchain Chia jest jednym z najnowszych, który wyszedł na rynek kryptograficzny, mocno zwiększając popyt na dyski SSD. Chia dąży do tego, aby być bardziej wydajnym niż Bitcoin, wykorzystując nieużywaną przestrzeń SSD i HDD do weryfikacji transakcji.

Nowości od Sabrent

Proces kopania XCH jest bardzo obciążający dla dysków SSD. Niektóre z najlepszych urządzeń mogą przetrwać zaledwie kilka tygodni, zanim przysłowiowo umrą. Firma Sabrent pojawiła się ze swoimi dyskami SSD Plotripper i Plotripper Pro zaprojektowanymi z myślą właśnie o wydobywaniu Chia.

Na nowe produkty składają się: dysk SSD PlotRipper o pojemności 2TB i 10000 TBW (zapisanych terabajtów), oraz dwa rodzaje dysku SSD PlotRipper Pro o pojemności 1 TB i 2 TB, odpowiednio posiadających 27000 i 54000 TBW. Według producenta dzięki nowym dyskom SSD zbudowanym specjalnie do wydobywania monety od Chia Network nie musisz się już obawiać o awarię dysku.

Nowe dyski SSD od Sabrent do kopania kryptowaluty Chia

Sabrent nie udostępnił jeszcze cen i dostępności nowych produktów, ale twierdzi, że będzie to najlepszy wybór dla górnikow XCH, biorąc pod uwagę efektywność i koszta urządzeń. Model PlotRipper ma być odpowiednikiem maszyn ASIC, pod względem renomy i jakości. Warto podkreślić, że ostatnio Chia Network zebrała w rundzie finansowania 61mln USD, przez co wycena firmy wyniosła około 500mln USD.

chiareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.