Kolejny projekt BSC zhackowany - tym razem Belt Finance | Wiadomości | CrypS.

Kolejny projekt BSC zhackowany – tym razem Belt Finance

Zerelik Maciej
belt finance

30 maja zhackowano kolejny projekt zbudowany na Binance Smart Chain (BSC), którym jest Belt Finance. Metoda nie jest niczym nowym. Hakerzy po raz kolejny wykorzystali pożyczkę flash. Łączna strata tym razem szacowana jest na 6,2 mln dolarów w BUSD.

Projekty zbudowane na szczycie Binance Smart Chain w ostatnim czasie wielokrotnie stawały się celem ataków. Ostatnio Pancake Bunny, BurgerSwap, a tym razem padło na projekt o nazwie Belt Finance.

Belt Finance to automatyczny animator tynku dla stablecoinów i odpowiadających im aktywów na Binance Smart Chain. Belt Finance jest jednym z największych projektów IFO na Pancake Swap. Na chwilę obecną osiągnął on pułap 700 milionów dolarów TVL w ciągu zaledwie 48 godzin. Podczas ataku hakerzy przeprowadzili 8 transakcji, które pozwoliły im na wydrenowanie 6,2 mln USD z Belt Finance. Z całym procesem kradzieży środków możecie się zapoznać w temacie na Twitterze opublikowanym przez Igora Igamberdieva.

W tej chwili cena BELT spada o około 25%, handlując w okolicach 32,82 USD. Cena beltBUSD zależy od całkowitego salda wszystkich skarbców. Co więcej, fakt, że hakerzy ciągle wpłacają BUSD, zamieniają na USDT, następnie wypłacają BUSD, zamieniają na USDT, a potem kontynuują ten proces, nie przynosi zysku, ponieważ liczba aktywów się nie zmienia.

Według Igamberdieva, cały skradziony BUSD został zamieniony na 2680 anyETH (6 milionów dolarów) poprzez 1inch v3, a część została wypłacona do Ethereum. Poza tym, 1,463 ETH jest nadal w trakcie kończenia procesu wyprowadzania z mostu cross-chain.

belt finance
reklama
reklama