Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 30.12] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 30.12]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy z branży kryptowalut z 30 grudnia - Cryps.pl
  • Bittrex wycofuje wszystkie pary walutowe z XRP

Bittrex zapowiedział wycofanie wspomnianych par ze swej oferty od 15 stycznia. Klienci zachowają dostęp do swoich portfeli XRP, jednak obrót tą walutą będzie wstrzymany.

  • Cena Polkadot rośnie o 44,5% w ciągu tygodnia

Cena tokena DOT wzrosła z 4,77 USD na dzień 24 grudnia do rekordowego poziomu 7,65 USD w środę 30 grudnia. Wzrost aktywów był stymulowany przez finansowe i informacyjne wsparcie firmy Polkadot z giełdy kryptowalut Binance. Po osiągnięciu lokalnego maksimum cena DOT skorygowała się do 7,34 USD, co oznacza wzrost o 44,5% w zaledwie siedem dni. Wzrost tokena Polkadot rozpoczął się dzień po ogłoszeniu przez Binance wsparcia finansowego dla firmy.

  • Miami przeznaczy 1% budżetu miasta na BTC

Burmistrz Miami, Francis Suarez jest otwarty na wypróbowanie nowych metod inwestycji. Na Bitcoina być może zostanie przeznaczony 1% rezerw budżetowych miasta w stanie Floryda.

  • GreenPro Capital inwestuje 100 milionów dolarów w BTC

GreenPro Capital oświadczył, że wierzy w „dalsze masowe przyjmowanie bitcoinów przez banki, fundusze hedgingowe, firmy ubezpieczeniowe i instytucje”. Firma zainwestowała w Bitcoin 100 mln dolarów, tuż po tym cena akcji firmy wzrosła z 1,27 do 3,09 USD.

  • Coinbase płacił mniej kobietom i czarnoskórym pracownikom

NY Times opublikował długo zapowiadany artykuł o dyskryminacji pracowników przez Coinbase. Według gazety, giełda kryptowalut miała płacić mniej kobietom oraz czarnoskórym pracownikom.

  • OKEx ogłasił datę uruchomienia OKExChain

Giełda OKEx ogłosiła datę uruchomienia swojego natywnego blockchaina o nazwie OKExChain. Zgodnie z zapowiedzią, uruchomienie sieci głównej OKExChain zostanie podzielone na cztery etapy.

  • Indyjski bank kryptowalut otworzy fizyczną lokalizację

Unicas, spółka joint venture między indyjską platformą bankowości kryptograficznej Cashaa i United Multistate Credit Co-op Society, uruchomiła fizyczny oddział banku kryptograficznego w Jaipur w Indiach.

  • Japońska firma otrzymała licencję BitLicence w USA

Nowy Jork wydał pierwsze zezwolenie na działalność stablecoina opartego na japońskim jenie w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób GMO stała się 27. spółką, która otrzymała licencję BitLicense, pozwalającą angażować się w operacje związane z wirtualnymi walutami.

  • Pierwszy gracz NFL z pensją w BTC

Profesjonalny gracz National Football League (NFL), Russell Okung został pierwszym graczem w największej zawodowej lidze futbolu amerykańskiego, który otrzymał wypłatę w Bitcoinach.

 

Najważniejsze newsy z branży kryptowalut z 30 grudnia - Cryps.pl
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.