Japońska firma otrzymała licencję BitLicence w USA | Wiadomości | CrypS.

Japońska firma otrzymała licencję BitLicence w USA

Maciej Żerelik
Japonia nie wyemituje CBDC

Nowy Jork wydał pierwsze zezwolenie na działalność stablecoina opartego na japońskim jenie w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób GMO stała się 27. spółką, która otrzymała licencję BitLicense, pozwalającą angażować się w operacje związane z wirtualnymi walutami.

Wg wtorkowego ogłoszenia, Departament Usług Finansowych Nowego Jorku zezwolił japońskiej firmie GMO-Z.com na obsługę stablecoinów opartych na amerykańskim dolarze i japońskim jenie.

Biorąc pod uwagę status Nowego Jorku jako światowego centrum finansowego, NYDFS jest najbardziej znanym stanowym regulatorem finansowym w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie agencja ta prowadzi najbardziej agresywną politykę. Przepustka do prowadzenia działalności w Nowym Jorku często otwiera całą resztę kraju.

GMO działa jako spółka powiernicza z ograniczoną odpowiedzialnością, a nie jako pełny bank. Główna różnica polega na tym, że firma jest upoważniona do obsługi depozytów. Prawo do wydawania takich certyfikatów depozytowych jest kością niezgody między stanowymi organami regulacyjnymi, takimi jak NYDFS, a krajowymi organami nadzoru bankowego w Stanach Zjednoczonych.

Komentując zatwierdzenie licencji, Ken Nakamura, dyrektor generalny firmy GMO-Z Trust powiedział:

„Naszym posunięciem robimy przełom co do wydania pierwszego regulowanego stablecoina opartego o JPY, który przez wielu postrzegany jest jako bezpieczna przystań. Ale jesteśmy również pionierami i innowatorami w tej dziedzinie, którzy przewidują tworzenie nowych zastosowań technologii blockchain, które przekształcają nasze relacje z tradycyjnymi usługami finansowymi”.

 

Japonia nie wyemituje CBDCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.