Japońska firma otrzymała licencję BitLicence w USA | Wiadomości | CrypS.

Japońska firma otrzymała licencję BitLicence w USA

Zerelik Maciej
Japonia nie wyemituje CBDC

Nowy Jork wydał pierwsze zezwolenie na działalność stablecoina opartego na japońskim jenie w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób GMO stała się 27. spółką, która otrzymała licencję BitLicense, pozwalającą angażować się w operacje związane z wirtualnymi walutami.

Wg wtorkowego ogłoszenia, Departament Usług Finansowych Nowego Jorku zezwolił japońskiej firmie GMO-Z.com na obsługę stablecoinów opartych na amerykańskim dolarze i japońskim jenie.

Biorąc pod uwagę status Nowego Jorku jako światowego centrum finansowego, NYDFS jest najbardziej znanym stanowym regulatorem finansowym w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie agencja ta prowadzi najbardziej agresywną politykę. Przepustka do prowadzenia działalności w Nowym Jorku często otwiera całą resztę kraju.

GMO działa jako spółka powiernicza z ograniczoną odpowiedzialnością, a nie jako pełny bank. Główna różnica polega na tym, że firma jest upoważniona do obsługi depozytów. Prawo do wydawania takich certyfikatów depozytowych jest kością niezgody między stanowymi organami regulacyjnymi, takimi jak NYDFS, a krajowymi organami nadzoru bankowego w Stanach Zjednoczonych.

Komentując zatwierdzenie licencji, Ken Nakamura, dyrektor generalny firmy GMO-Z Trust powiedział:

„Naszym posunięciem robimy przełom co do wydania pierwszego regulowanego stablecoina opartego o JPY, który przez wielu postrzegany jest jako bezpieczna przystań. Ale jesteśmy również pionierami i innowatorami w tej dziedzinie, którzy przewidują tworzenie nowych zastosowań technologii blockchain, które przekształcają nasze relacje z tradycyjnymi usługami finansowymi”.

 

Japonia nie wyemituje CBDC
reklama
reklama