OKEx ogłasił datę uruchomienia OKExChain | Wiadomości | CrypS.

OKEx ogłasił datę uruchomienia OKExChain

Redakcja
okex giełda

Giełda OKEx ogłosiła datę uruchomienia swojego natywnego blockchaina o nazwie OKExChain. Zgodnie z zapowiedzią, uruchomienie sieci głównej OKExChain zostanie podzielone na cztery etapy:

  • Pierwszy etap (zwany również etapem genezy): start zaplanowany jest od godziny 16:00 UTC 31 grudnia 2020 r. do 16:00 UTC 14 stycznia 2021 r.
  • Drugi etap: OKEx będzie sprawdzał stabilność sieci głównej OKExChain. Czas trwania tej fazy nie jest jeszcze ustalony
  • Trzeci etap: Uruchomienie funkcji transakcyjnej. Użytkownicy mogą wypłacić swoje tokeny OKT i zdeponować je na OKExChain
  • Czwarty etap: uruchomienie wirtualnej maszyny smart kontraktów (smart contract virtual machine).

OKExChain Token (OKT)

OKExChain będzie miał również swój własny natywny token – OKExChain Token (OKT). Początkowo zostanie wyemitowane 10 milionów tokenów. OKT pracuje na tym samym modelu halvingu co Bitcoinpoczątkowa nagroda za blok wynosi 1 OKT i jest zmniejszana o połowę co trzy lata. Wg giełdy “teoretyczna łączna maksymalna podaż” wyniesie około 72,2 milionów OKT.

Na początku grudnia, dyrektor generalny OKExu – Jay Hao ogłosił, że po ostatnim zawieszeniu wypłat, giełda pracuje nad nowym planem transparentności . Hao przyznał, że incydent ten zwrócił uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. W listopadzie, OKEx ogłosił program kompensacyjny dla użytkowników, którzy dokonali wpłat, przechowywali tokeny lub handlowali nimi w okresie, w którym giełda musiała wstrzymać możliwość wypłaty środków. 

Według dostępnych informacji, OKEx przeznaczy do 20% swoich całkowitych przychodów zarobionych z tytułu kontraktów terminowych i transakcji perpetual swap w ciągu ostatnich siedmiu tygodni na “fundusz zachęcający, który zostanie wyemitowany jako jednorazowa płatność dla użytkowników w oparciu o ich aktywa i warunki transakcji”.

okex giełdareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.