Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.10.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.10.21]

Michał Misiura
podsumowanie dnia w krypto 29.10.2021
 • Ethereum przebija 4400 USD
  Ether (ETH) osiągnął dziś nowy rekord wszechczasów, przebijając poziom 4,4 tys. dolarów. Powodem osiągnięcia ATH jest trwający boom na kryptowaluty-memy takie jak Shiba Inu.
 • W 3 kwartale 2021 roku skradziono kryptowaluty o wartości 1,1 mld USD
  Według raportu Atlas VPN, tylko w 3 kwartale 2021 roku, hakerzy atakujący branżę blockchain ukradli kryptowaluty o wartości 1,1 mld dolarów. Największą ofiarą był ekosystem Ethereum, z którego wyparowało 800 mln USD.
 • Coinbase ponownie najpopularniejszą aplikacją w amerykańskim App Store
  Po raz drugi w tym roku, wersja mobilna platformy Coinbase, stała się najpopularniejszą aplikacją w App Store, wyprzedzając TikTok, YouTube i Instagram. Także w tym przypadku, podobnie jak z ATH Ethereum, jednym z powodów jest Shiba Inu.
 • FATF publikuje wytyczne dotyczące kryptowalut
  Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) przedstawiła nowe wytyczne ws. branży krypto. Wydaje się, że agencja zastosuje do niej istniejące ramy regulacyjne, znane z sektora bankowego.
 • Indonezyjska organizacja islamska uznaje kryptowaluty za zakazane
  Wschodnio-jawajski oddział indonezyjskiej organizacji islamskiej Nahdlatul Ulama (jednej z największych w kraju) wydał fatwę uznającą korzystanie z kryptowalut za „haram”. Pomimo religijnego zakazu cieszą się one niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców państwa.
 • Duży rosyjski bank bada kryptowaluty
  Oddział dużego rosyjskiego banku Tinkoff przygląda się usługom związanym z kryptowalutami. Instytucja zwraca uwagę, że jest świadoma niechętnego podejścia ze strony władz, ale mieszkańcy kraju tak czy owak korzystają z cyfrowych aktywów. Rosyjski rynek krypto jest wyceniany na 500 mld USD.
 • Huobi kończy oferowanie instrumentów pochodnych w Chinach
  Giełda kryptowalut Huobi zakończyła dziś, zgodnie z planem, handel kontraktami terminowymi i innymi instrumentami pochodnymi w Chinach kontynentalnych. To kolejny etap na drodze do zakończenia usług w tym kraju.
podsumowanie dnia w krypto 29.10.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.