W 3 kwartale 2021 roku skradziono kryptowaluty o wartości 1,1 mld USD | Wiadomości | CrypS.

W 3 kwartale 2021 roku skradziono kryptowaluty o wartości 1,1 mld USD

Michał Misiura
bug bounty hack

W samym 3 kwartale 2021 roku, hakerzy atakujący branżę blockchain ukradli kryptowaluty o wartości 1,1 mld dolarów – wynika z raportu Atlas VPN

Liczby opierają się danych Slowmist Hacker, który agreguje informacje o ujawnionych atakach, wymierzonych w projekty z branży blockchain i kryptowalut. Straty w dolarach są obliczane na podstawie kursu z dnia ataku.

Ekosystemem, który poniósł największe straty, było Ethereum. Projekty zbudowane na jego blockchainie straciły ponad 800 mln dolarów w wyniku 20 ataków. Kwota ta mogłaby być jednak znacznie niższa. Autorzy raportu zdecydowali się umieścić w nim włamanie do protokołu Poly Network, pomimo że sprawca oddał skradzione środki o wartości 600 mln dolarów. Atak ten zyskał przydomek największego haku DeFi w historii.

które ekosystemy blockchain straciły najwięcej kryptowalut - atlas vpn
Dane: Atlas VPN

Drugim największym atakiem w 3 kwartale tego roku, było włamanie na giełdę kryptowalut Liquid. Japońska platforma padła ofiarą hacku, w którym skradziono aktywa wycenione na prawie 90 milionów dolarów. W branym pod uwagę okresie czasu, był to jeden z 5 ataków na giełdy kryptowalut i zarazem jeden z większych w ogóle. Platformom oferującym wymianę cyfrowych aktywów skradziono łącznie 114 mln USD.

Ekosystem Binance Smart Chain (BSC) stracił 23 mln USD, które wyprowadzono w 7 atakach. Projektom budowanym na różnych mniejszych blockchainach, skradziono w sumie 193 miliony dolarów. 

Rośnie liczba ataków na kryptowalutowe projekty

Liczba ataktów na blockchainowe projekty w ostatnich latach - Atlas VPN
Liczba ataktów na blockchainowe projekty w ostatnich latach – Atlas VPN

3 kwartały 2021 roku przyniosły 146 ataków, czyli więcej niż w każdym pełnym roku, na przestrzeni ostatnich 3 lat. Nic nie wskazuje na to, żeby liczników hacków miał zatrzymać się na kolejne 3 miesiące. W całym 2020 roku skradziono kryptowaluty o wartości 3,8 mld USD. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że 2021 pobije także ten rekord.

bug bounty hackreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.