Coinbase ponownie najpopularniejszą aplikacją w amerykańskim App Store | Wiadomości | CrypS.

Coinbase ponownie najpopularniejszą aplikacją w amerykańskim App Store

Mariusz Przepiórka
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Aplikacja mobilna Coinbase jest obecnie najpopularniejszą aplikacją w App Store w Stanach Zjednoczonych, wyprzedzając TikTok, YouTube i Instagram. Według danych SensorTower, Crypto.com, inna popularna giełda kryptowalut, również znajduje się w czołowej dziesiątce aplikacji w App Store.

Aplikacja Coinbase na iOS, która została uruchomiona w czerwcu 2014 roku, odnotowała do tej pory prawie 1,5 miliona pobrań, z nagłym wzrostem ich liczby w ciągu ostatnich 48 godzin. We wtorek, 26 października, Coinbase był jedenastą najpopularniejszą aplikacją w amerykańskim App Store firmy Apple. Teraz awansował na pierwsze miejsce.

Dane z SensorTower wskazują również, że Coinbase jest obecnie drugą najpopularniejszą aplikacją w Google Play Store, z aplikacją Cash App firmy Square na pozycji numer 5 i Crypto.com na pozycji numer 7.

SHIB wpłynął na popularność aplikacji

Powrót Coinbase na pierwszą pozycję w rankingu App Store zbiega się ze znacznym wzrostem wartości tokenu Shiba Inu, który trafił do oferty giełdy we wrześniu. Oparta na systemie Ethereum kryptowaluta była ostatnio na fali wznoszącej, osiągając w czwartek nowy rekord wszech czasów pod względem wyceny. Według danych CoinGecko, wolumen obrotu tokena SHIBA osiągnął niesamowity poziom 43 mld USD w ciągu ostatnich 24 godzin, z czego aż 5 mld USD zostało „przerobionych” na giełdzie Coinbase.

To nie pierwszy raz, kiedy aplikacja Coinbase na iOS znalazła się na szczycie popularności w App Store w USA. Pozycję numer jeden osiągała 10 maja tego roku, a także w grudniu 2017 roku. Aplikacja zajmowała również drugie miejsce w kwietniu, krótko po tym, jak akcje Coinbase zadebiutowały na Nasdaq.

Wcześniej w tym miesiącu Coinbase ogłosiła zbliżające się uruchomienie Coinbase NFT, rynku p2p dla tokenów NFT. Obecnie na liście oczekujących na usługę znajduje się ponad 2,4 miliona osób.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę
reklama
reklama