Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.09.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.09.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 29.09.2021
 • Kopalnia BTC w Salwadorze zasilana energią wulkanu
  Nayib Bukele udostępnił film na Twitterze pokazujący pierwszą kopalnią bitcoinów w Salwadorze, zasilaną energią uzyskaną z wulkanów. Prezydent Salwadoru ogłosił te plany tydzień po akceptacji BTC jako prawnego środka płatniczego, jednak nikt nie spodziewał się tak szybkich rezultatów.
 • Europa staje się największą gospodarką kryptograficzną
  Europa Środkowa, Północna i Zachodnia (CNWE) wyprzedza Azję i staje się największą na świecie gospodarką kryptowalutową. Od tego czasu region doświadczył ogromnego wzrostu aktywności handlowej, szczególnie w przestrzeni DeFi.
 • Elon Musk wezwał władze USA do powstrzymania się od regulowania branży krypto
  Rząd USA powinien trzymać się z daleka od regulowania rynku kryptowalut. Ta opinia została wyrażona przez Elona Muska na konferencji Code w Kalifornii. Jego zdaniem aktywa cyfrowe mają potencjał w porównaniu z tradycyjnymi finansami, jednak nadmierne regulacje mogą znacznie zmniejszyć potencjał tej branży.
 • CFTC nakłada 1,25 mln USD grzywny na giełdę Kraken
  Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ukarała giełdę kryptowalut Kraken, grzywną w wysokości 1,25 mln USD za udostępnianie handlu z dźwignią.
 • Inwestorzy z Chin zwiększają swoje pozycje w krypto
  Chińscy inwestorzy kryptowalut pozostają niezrażeni, nawet po wielokrotnych regulacjach i ostrzeżeniach Chińskiego rządu. Podczas gdy regulatorzy zakazali już handlu i wydobywania walut cyfrowych, jest mało prawdopodobne, aby wdrożyli całkowity zakaz posiadania zasobów cyfrowych, ponieważ byłoby to zbyt trudne do wyegzekwowania. Weterani branży powiedzieli, że ostatnie ostrzeżenia mogą zniechęcić nowych graczy na scenie kryptograficznej, jednak dla tych, którzy przeżyli kilka represji w przeszłości, stanowiło to kolejną okazję do zakupu po niższych cenach na DEX’ach i innych nieuregulowanych platformach.
 • Miami pracuje nad umożliwieniem płacenia podatków w BTC
  Kilka miesięcy po napomknięciu, że mieszkańcy Miami wkrótce będą mogli płacić podatki za pomocą Bitcoina, burmistrz miasta – Francis Suarez – powiedział, że proces ten już się rozpoczął.
 • Na giełdach znajduje się tylko 16% podaży Ethereum
  Najnowsze dane od firmy analitycznej Santiment pokazują, że podaż Ethereum na giełdach kryptowalut osiągnęła najniższy poziom od 34 miesięcy. Aktualnie platformy handlowe przechowują zaledwie 16,1% wszystkich monet. Rok temu na giełdach znajdowało się 24,1% podaży.
 • Revolut podobno ma uruchomić własny token
  Popularna firma fintech oferująca usługi związane z aktywami cyfrowymi może być kolejnym gigantem, który uruchomi swoją kryptowalutę. Według niedawnego raportu Revolut ubiega się o zgodę brytyjskiego organu nadzoru papierów wartościowych na uruchomienie swojego tokena giełdowego
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 29.09.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.