CFTC nakłada 1,25 mln USD grzywny na Kraken | Wiadomości | CrypS.

CFTC nakłada 1,25 mln USD grzywny na Kraken

Michał Misiura
kraken wraca do japoni

Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ukarała giełdę kryptowalut Kraken, która musi zapłacić 1,25 mln USD za udostępnianie handlu z dźwignią.

Według komunikatu CFTC z 28 września, Kraken naruszył ustawę o giełdach towarowych, oferując klientom margin trading na kryptowalutach. Oskarżono go również o brak rejestracji jako sprzedawca kontraktów terminowych. Giełda świadczyła usługę od czerwca 2020 do lipca 2021 roku. Zgodnie z ogłoszeniem regulatora, Kraken zobowiązał się wycofać z oferowania produktów naruszających przepisy oraz zgodził się na zapłacenie kary w wysokości 1 250 000 dolarów. 

Obrót z depozytem zabezpieczającym, lewarowaniem lub finansowanymi aktywami cyfrowymi oferowany klientom detalicznym w USA, musi odbywać się na właściwie zarejestrowanych i regulowanych giełdach zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami i regulacjami. – podkreślił Vincent McGonagle, dyrektor wykonawczy CFTC.

W swoim oświadczeniu Kraken napisał, że jest zaangażowany we współpracę z organami regulacyjnymi, żeby zapewnić, że zasady dotyczące handlu kryptowalutami tworzą równe szanse dla traderów na całym świecie.

Regulacyjna niepewność w USA

Kraken należący do najstarszych amerykańskich giełd kryptowalut, jest znany ze ścisłego przestrzegania przepisów i współpracy z regulatorami. Poza niewielkimi komplikacjami, takimi jak ogłoszona wczoraj grzywna, platforma dobrze dostosowuje się do kolejnych wymogów ze strony SEC i CFTC. Nad rynek kryptowalut w USA mogą nadciągać jednak ciemne chmury, na co wskazują ostatnie wypowiedzi szefa amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Gary Gensler ostrzegał już wiele razy, że branża może stanąć w obliczu nowych przepisów i ostrzejszych działań ze strony jego agencji. Problemem mogą okazać się zwłaszcza aktywa wystawiane na giełdach kryptowalut, które zdaniem prezesa SEC w wielu przypadkach mogą zaliczać się do papierów wartościowych.

kraken wraca do japonireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.