CFTC nakłada 1,25 mln USD grzywny na Kraken | Wiadomości | CrypS.

CFTC nakłada 1,25 mln USD grzywny na Kraken

Michał Misiura
kraken wraca do japoni

Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ukarała giełdę kryptowalut Kraken, która musi zapłacić 1,25 mln USD za udostępnianie handlu z dźwignią.

Według komunikatu CFTC z 28 września, Kraken naruszył ustawę o giełdach towarowych, oferując klientom margin trading na kryptowalutach. Oskarżono go również o brak rejestracji jako sprzedawca kontraktów terminowych. Giełda świadczyła usługę od czerwca 2020 do lipca 2021 roku. Zgodnie z ogłoszeniem regulatora, Kraken zobowiązał się wycofać z oferowania produktów naruszających przepisy oraz zgodził się na zapłacenie kary w wysokości 1 250 000 dolarów. 

Obrót z depozytem zabezpieczającym, lewarowaniem lub finansowanymi aktywami cyfrowymi oferowany klientom detalicznym w USA, musi odbywać się na właściwie zarejestrowanych i regulowanych giełdach zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami i regulacjami. – podkreślił Vincent McGonagle, dyrektor wykonawczy CFTC.

W swoim oświadczeniu Kraken napisał, że jest zaangażowany we współpracę z organami regulacyjnymi, żeby zapewnić, że zasady dotyczące handlu kryptowalutami tworzą równe szanse dla traderów na całym świecie.

Regulacyjna niepewność w USA

Kraken należący do najstarszych amerykańskich giełd kryptowalut, jest znany ze ścisłego przestrzegania przepisów i współpracy z regulatorami. Poza niewielkimi komplikacjami, takimi jak ogłoszona wczoraj grzywna, platforma dobrze dostosowuje się do kolejnych wymogów ze strony SEC i CFTC. Nad rynek kryptowalut w USA mogą nadciągać jednak ciemne chmury, na co wskazują ostatnie wypowiedzi szefa amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Gary Gensler ostrzegał już wiele razy, że branża może stanąć w obliczu nowych przepisów i ostrzejszych działań ze strony jego agencji. Problemem mogą okazać się zwłaszcza aktywa wystawiane na giełdach kryptowalut, które zdaniem prezesa SEC w wielu przypadkach mogą zaliczać się do papierów wartościowych.

kraken wraca do japoni
reklama
reklama