Miami pracuje nad umożliwieniem płacenia podatków w BTC | Wiadomości | CrypS.

Miami pracuje nad umożliwieniem płacenia podatków w BTC

Zerelik Maciej
Burmistrz Miami chce wynagrodzenia dla pracowników w BTC

Kilka miesięcy po napomknięciu, że mieszkańcy Miami wkrótce będą mogli płacić podatki za pomocą Bitcoina, burmistrz miasta – Francis Suarez – powiedział, że proces ten już się rozpoczął.

Suarez poruszył również temat najnowszych działań podjętych przez chiński rząd. Twierdzi on, że Stany Zjednoczone mogą skorzystać z tego „ogromnego błędu”.

Obywatele Miami zapłacą podatki w BTC?

Francis Suarez stał się jednym z najbardziej lubianych polityków w społeczności kryptowalut. Wszystko za sprawą otwartego na technologię stanowiska oraz BTC i ETH znajdujących się w jego portfelu. Jego postawa zaowocowała nawet zorganizowaniem największej w historii konferencji dot. Bitcoina.

Teraz, burmistrz pojawił się  w programie Anthonego Pompliano – Best Business Show. Gospodarz zadał mu pytanie dotyczące jego poprzedniego komentarza, w którym zasugerował, że mieszkańcy Miami będą mogli płacić podatki w BTC.

Suarez powiedział, że rozpoczął się już proces wdrażania odpowiedniego systemu. Jednak może one potrwać jeszcze jakiś czas, ponieważ „takie rozwiązanie może nieść za sobą poważne konsekwencje”.

Niemniej jednak, uważa on, że rządy powinny być odpowiednio edukowane na temat BTC. To sprawiłoby, że zmieniłyby swoje wrogie nastawienie wobec kryptowaluty.

W październiku mamy zamiar wydać coś, co nazywa się 'zapytaniem ofertowym’. Jest to sposób, w jaki musimy wybrać sprzedawców. I będziemy mieli sprzedawcę, który pozwoli nam płacić pracownikom w Bitcoinie i akceptować Bitcoin za opłaty”

Suarez dodał, że komisarz hrabstwa obecnie bada sposób, w jaki obywatele mogliby płacić w BTC również podatki. Wyraził on nadzieje, że te starania powinny zostać zatwierdzone do końca października.

Chcemy to zrobić z Bitcoinem, ponieważ jest to coś, co znamy i czemu ufamy. Uważamy, że jest to najbardziej weryfikowalna i najbardziej godna zaufania sieć.

Chiny popełniły ogromny błąd

Suarez powtórzył też stanowisko dyrektora generalnego MicroStrategy – Michaela Saylora – twierdząc, że Chiny popełniły „ogromny błąd” wyrzucając górników kryptowalut poza swoje granice. Jak już wcześniej informowaliśmy, najbardziej zaludniony kraj świata ostro wziął się za branżę, zakazując wydobycia, handlu i wszelkich innych działań związanych z cyfrowymi aktywami.

Burmistrz uważa, że Stany Zjednoczone mają możliwość, aby w pełni wykorzystać potencjał i przyciągnąć do siebie więcej górników. Określił on działania Chin jako „prezent” dla USA.

Burmistrz Miami chce wynagrodzenia dla pracowników w BTC
reklama
reklama