Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 28.01.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 28.01.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [28.01.21]
  • Reddit łączy siły z Ethereum Foundation

Popularna witryna forum internetowego Reddit, połączyła siły z Ethereum Foundation (EF), w celu opracowania rozwiązań skalowania typu open source projektu punktów społecznościowych.

  • Bitonic pozywa Bank Centralny Holandii

Holenderska giełda bitcoinów Bitonic złożyła pozew do sądu w Rotterdamie przeciwko lokalnemu bankowi centralnemu. Wymaga on zawieszenia wymogu weryfikacji KYC, gdy użytkownicy wypłacają środki.

  • Grayscale rejestruje 5 nowych funduszy kryptowalutowych

Firma inwestycyjna Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT), Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR).

  • ALPHA wzrasta o 152%

ALPHA, token zarządzania ekosystemem od Alpha Finance Lab i Alpha Homora, jest obecnie 85. największym tokenem na rynku. Cena tokena wzrosła o 152% w przeciągu tygodnia.

  • Koniec walki o Bitmain – Jihan Wu rezygnuje ze stanowiska

Jihan Wu ogłosił rezygnację ze stanowiska dyrektora generalnego firmy, kończąc wewnętrzny spór w Bitmain. Konflikt pomiędzy dwoma założycielami firmy trwał od listopada 2019 roku.

  • Władze USA i Chainalysis rozbiły sieć hakerów atakujących szpitale

Amerykański Departament Sprawiedliwości skonfiskował kryptowaluty o wartości blisko pół miliona USD. To efekt śledztwa przeciwko NetWalker, atakującego szpitale.

  • Niezaktualizowane urządzenia Apple stanowią zagrożenie

Niezaktualizowane do najnowszej wersji iOS 14.4 urządzenia Apple posiadają błąd, przez który użytkownicy mogą potencjalnie stracić aktywa, dostępne na mobilnych portfelach kryptowalutowych.

  • BIS: Banki centralne chcą wyemitować CBDC w ciągu trzech lat

Nowe badanie przeprowadzone przez Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) wykazało, że banki centralne reprezentujące 20% światowej populacji będą dążyć do emisji krajowych walut cyfrowych w ciągu najbliższych trzech lat.

  • Blockchain może pomóc w walce z cyberprzemocą i trollingiem

Julie Inman Grant, australijska komisarz ds. e-bezpieczeństwa, zasugerowała, że blockchain mógłby pomóc w walce z cyberprzemocą i trollingiem, jednocześnie pozwalając użytkownikom w pewnym stopniu zachować anonimowość.

Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [28.01.21]reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.