Grayscale rejestruje 5 nowych funduszy kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Grayscale rejestruje 5 nowych funduszy kryptowalutowych

Konrad Juszczyk
Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)

Firma inwestycyjna Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT), Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR).

Nowe trusty kryptowalutowe od Grayscale

Grayscale Investments, będący największym na świecie zarządcą aktywów cyfrowych, złożył wniosek o zarejestrowanie pięciu nowych trustów aktywów kryptowalutowych, z których kilka jest połączonych do przestrzeni finansów zdecentralizowanych (DeFi). Podobnie jak w przypadku innych funduszy założonych wcześniej, rejestracji dokonała Delaware Trust Company, która jest powiernikiem Grayscale w stanie USA.

Zarejestrowane fundusze powiernicze w przestrzeni DeFi to: Aave (AAVE), PolkaDot (DOT) i Cosmos (ATOM). Gigant inwestycyjny utworzy również trusty Cardano (ADA) oraz Monero (XMR).

Warto wspomnieć, że Grayscale Investments ogłosiła, że ​​rejestracja funduszy nie wskazuje na ostateczne wprowadzenie produktów na rynek, a jedynie, że firma kładzie podwaliny pod ewentualne premiery w przyszłości.

Od czasu do czasu będziemy dokonywać rezerwacji [zarejestrowanych kryptowalut], chociaż rejestracja nie oznacza, że ​​wprowadzimy produkt na rynek.

Skąd takie decyzje od giganta inwestycyjnego?

Grayscale zdecydował się na poszerzenie horyzontów ze względu na genialne wyniki cenowe 5 kryptowalut, o których mowa, w ciągu ostatniego roku. AAVE odnotował 483% wzrost w ostatnim kwartale ubiegłego roku. ATOM odnotował podobny wynik, wzrastając o 489% z 1,50 dolara do ponad 9 dolarów. DOT wzrósł o 537% po uruchomieniu w sierpniu 2020 roku. XMR uzyskał również niesamowity wzrost w ciągu roku w wysokości 467%, podczas gdy ADA po wprowadzeniu Shelley odnotował 187% wzrostu.

Obecna wartość zarządzanych aktywów przez Grayscale wynosi prawie 25 miliardów dolarów. Firma ta jest największym graczem, jeżeli chodzi o kryptowalutowe fundusze powiernicze.

Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.