Reddit łączy siły z Ethereum Foundation | Wiadomości | CrypS.

Reddit łączy siły z Ethereum Foundation

Konrad Juszczyk
Reddit, połączyła się z Ethereum Foundation w celu opracowania rozwiązań skalowania typu open source

Popularna witryna forum internetowego Reddit, połączyła siły z Ethereum Foundation (EF), w celu opracowania rozwiązań skalowania typu open source projektu punktów społecznościowych.

Współpraca Reddita z Ethereum Foundation

Reddit nawiązał współpracę z Ethereum Foundation w zakresie rozwiązań skalujących blockchain. Opracowane technologie będą miały otwarty kod źródłowy i będą dostępne dla wszystkich. Jak wiadomo Reddit eksperymentował z tokenami opartymi na ERC-20 dla dwóch swoich subredditów, r/Cryptocurrency i r/FortNiteBR.

Oficjalna współpraca między Redditem, a Ethereum Foundation, sięga zeszłego lata, kiedy to platforma społecznościowa zaczęła dystrybucję tak zwanych punktów społecznościowych do ekosystemu i udostępnieniu programu nagród. Teraz popularna platforma dyskusyjna sformalizowała współpracę, poprzez oficjalne partnerstwo z organizacją Ethereum.

Reddit announces partnership with the Ethereum Foundation from r/ethereum

W oficjalnym poście napisanym przez admina subredditu r/Ethereum partnerstwo ma zwiększyć zaangażowanie firmy w blockchain, przyspieszyć skalowanie i zasoby ekosystemu Ethereum oraz wnieść wartość i niezależność technologii blockchain do społeczności Reddit i jej milionów użytkowników.

Naszym zamiarem jest przyspieszenie postępów w skalowaniu i opracowaniu technologii potrzebnej do uruchamiania punktów społecznościowych na dużą skalę. – pisze Jarins

Czym są punkty społeczności?

Platforma społecznościowa Reddit wprowadziła w zeszłym roku punkty społecznościowe (Community Points), aby zapewnić użytkownikom większą kontrolę, dzięki zdecentralizowanej technologii. W testach firma rozdała cyfrowe tokeny „Moon” i „Bricks”, oparte na blockchainie Ethereum, skierowanymi tylko dla użytkowników subredditów, jakimi są r/Cryptocurrency i r/FortNiteBR.

Tokeny Reddit - Moon i Bricks
Tokeny na r/FortNiteBR i r/CryptoCurrency

Użytkownicy mają otrzymywać punkty w zamian za stworzenie ciekawych i angażujących dla społeczności treści. Tokeny następnie, będzie można wymieniać na cyfrowe odznaki, unikalne gify i emotikony do wykorzystania w komentarzach. Warto dodać, że punkty mają być wyświetlane tuż obok nazwy użytkownika, aby ustalić reputację użytkownika. Większa ilość punktów, oznacza większą wagę głosu w ankietach przeprowadzanych na subredditach. Reddit zapewnił również użytkowników platformy, że nie będzie miał absolutnie żadnej kontroli na punktami społecznościowymi.

“Ani Reddit, ani moderatorzy nie mogą zabrać od Ciebie punktów, czy decydować co masz z nimi zrobić. Wszystko zależy od Ciebie.”

Przyszłość projektu

Partnerstwo obu firm może zaowocować rozwojem Reddita i ekosystemu tokenów, oraz wyskalować projekt z etapu prototypu do etapu masowej produkcji. W prace będą zaangażowane zasoby programistyczne Reddita oraz dział analityków i programistów z Ethereum Foundation. Ostatecznie pomysł jest taki, aby punkty społeczności Reddit, mogły być w stanie wesprzeć miliony użytkowników witryny (ponad 50 milionów aktywnych użytkowników dziennie). Gdy punkty społecznościowe będą dostępne dla każdego użytkownika platformy społecznościowej, przekonamy się o ich prawdziwej wartości.

Reddit, połączyła się z Ethereum Foundation w celu opracowania rozwiązań skalowania typu open sourcereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.