Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 25.08.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 25.08.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 25.08.2021
 • Założyciel Bitstamp pozywa giełdę
  Nejc Kodrič pozywa Bitstamp, giełdę kryptowalutową, którą założył dekadę temu. Pozew jest efektem próby przejęcia jego udziałów w firmie przez nowych właścicieli.
 • Informacja prasowa Binance ws. zmian w obszarze compliance
  Binance spotkało się w ostatnim czasie z problemami ze strony wielu organów regulacyjnych. W związku z tym giełda wprowadziła szereg zmian zwiększających jej zgodność z otoczeniem prawnym. Głos na ten temat zabrało właśnie oficjalne przedstawicielstwo Binance w Polsce.
 • Filipiński rząd chce nałożyć podatek dochodowy na graczy Axie Infinity
  Rosnące zyski, które użytkownicy zarabiali na grach online, takich jak Axie Infinity, mogą wkrótce zostać znacznie zmniejszone w państwie południowo-wschodniej Azji. Rząd Filipin nie ustalił jeszcze, czy NFT w grze Axie powinny być klasyfikowane jako papiery wartościowe, czy waluta.
 • Hiszpania: Policja likwiduje kopalnie BTC w Toledo
  Funkcjonariusze hiszpańskiej policji w dniu 20 sierpnia zlikwidowali kopalnie Bitcoinów. Znajdowała się ona w willi w gminie Yeles, w Toledo, około 70 kilometrów od Madrytu.
 • Amerykańska ustawa infrastrukturalna bez poprawek
  Kontrowersyjna ustawa infrastrukturalna o wartości 1 bln USD będzie głosowana w amerykańskiej Izbie Reprezentantów bez żadnych poprawek w odniesieniu do przepisów dotyczących podatku od kryptowalut. Decyzja dotycząca głosowania ustawy została podjęta niewielką większością głosów (220 do 212).
 • Fałszywi pracownicy OpenSea kradną kryptowaluty i NFT
  Użytkownicy OpenSea są celem trwającego ataku phishingowego na Discordzie w celu kradzieży funduszy kryptowalutowych i NFT. W ciągu ostatniego tygodnia cyberprzestępcy czaili się na serwerze Discord OpenSea, udając oficjalnych przedstawicieli wsparcia dla witryny.
 • Brytyjczycy nie są przekonani do cyfrowego funta
  Wyniki niedawnego sondażu przeprowadzonego przez Redfield & Wilton Strategies na zlecenie Politico sugerują, że znaczna część dorosłej populacji Wielkiej Brytanii ma głębokie obawy związane z cyfrową walutą banku centralnego (CBDC).
 • MicroStrategy kupiło kolejne 3907 BTC
  MicroStrategy regularnie informuje o swoich krypto inwestycjach. Sierpień nie był wyjątkiem. CEO spółki Michael Saylor ujawnił, że firma zainwestowała w sztandarową kryptowalutę kolejne 177 milionów dolarów.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 25.08.2021
reklama
reklama