Hiszpania: Policja likwiduje kopalnie BTC w Toledo | Wiadomości | CrypS.

Hiszpania: Policja likwiduje kopalnie BTC w Toledo

Maciej Żerelik
kopanie bitcoina (BTC) poradnik

Funkcjonariusze hiszpańskiej policji w dniu 20 sierpnia zlikwidowali kopalnie Bitcoinów. Znajdowała się ona w willi w gminie Yeles, w Toledo, około 70 kilometrów od Madrytu.

Podczas przeszukania obiektu, agenci znaleźli 111 koparek oraz zaawansowane urządzenia służące do ich chłodzenia i odsysania dymu. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać:

Jako domniemany sprawca przestępstwa defraudacji dostaw energii elektrycznej została zidentyfikowana kobieta. Użyła ona nielegalnego podłączenia do prądu, aby zasilić instalację.

Śledztwo zostało wszczęte po wykryciu wysokiego zużycia energii elektrycznej na terenie willi. Funkcjonariusze policji wykryli również wysoką emisję ciepła. Jak podkreśliła policja, była ona o wiele wyższa niż w przypadku typowych domów jednorodzinnych.

W tego typu instalacjach opłacalność zależy od wykorzystania niskich cen energii elektrycznej. W związku z tym podejrzany korzystał z nielegalnego podłączenia do sieci dystrybucyjnej niskiego napięcia za pomocą trójfazowego źródła energii elektrycznej o dużym nielegalnym poborze.

Aby zamaskować swoją działalność, osoby odpowiedzialne za kopalnie zainstalowały w willi urządzenia chłodzące oraz panele termoizolacyjne na ścianach. Jak widać, te środki ostrożności okazały się niewystarczające, aby uniknąć wykrycia.

Wydobywanie kryptowalut w Hiszpani jest legalne. Nie jest jednak zbyt popularne ze względu na wysokie koszty energii elektrycznej.

kopanie bitcoina (BTC) poradnikreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.