MicroStrategy kupiło kolejne 3907 BTC | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy kupiło kolejne 3907 BTC

Maciej Zerelik
microstrategy bitcoin

MicroStrategy regularnie informuje o swoich krypto inwestycjach. Sierpień nie był wyjątkiem. CEO spółki Michael Saylor ujawnił, że firma zainwestowała w sztandarową kryptowalutę kolejne 177 milionów dolarów.

Po nabyciu 13 005 Bitcoinów wartych około 489 milionów dolarów pod koniec czerwca, MicroStrategy spowolniło swoje inwestycje. Niemniej jednak jesień zbliża się już wielkimi krokami, a wraz z nią najbardziej aktywny okres finansowy dla wielu dużych firm. MicroStrategy postanowiło więc kontynuować szał zakupowy i zakumulować kolejne bitcoiny.

Tym razem firma kupiła 3907 BTC o wartości 177 milionów dolarów. Średnia cena za monetę wyniosła 45 294 dolarów. Tak wynika z raportu złożonego w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Saylor skomentował kolejne zakupy w wpisie na Twitterze, podkreślając, że jego firma posiada już łącznie 108 992 Bitcoinów. W tym momencie taka ilość monet stanowi równowartość ponad 5 miliardów dolarów.

Według szefa MicroStrategy, realna wartość wszystkich zakupionych do tej pory bitcoinów wyniosła 2,918 miliarda dolarów, a średni koszt zakupu jednego BTC wyniósł 26 769 dolarów.

MicroStrategy ogłosiło swój pierwszy zakup pierwotnej kryptowaluty niemal dokładnie rok temu – w sierpniu 2020 roku. Firma od tego czasu systematycznie zwiększa swoją pozycję, pomimo nieufności wobec nowej klasy aktywów ze strony wielu inwestorów instytucjonalnych.

Tymczasem akcje MicroStrategy (MSTR), które w połowie sierpnia zatonęły do poziomu 655,05 USD, teraz wykazały niewielki wzrost. Skorelował się on ze wzrostem kursu Bitcoina powyżej 50 tys. dolarów. Od momentu pierwszej inwestycji w BTC, wartość akcji spółki wzrosła o około 370%.

microstrategy bitcoin
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.